''GÖKYÜZÜNDE ZOR ANLAR'' Bölüm 1 - Goblin 700 Motor Cut

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan arda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arda

Kıdemli Uye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Uçuşlar yapmaya devam ediyorum. Son zamanlarda adrenalini yükselten ufak tefek sorunlar yaşıyorum. :laugh: Dişli sıyırması, yere yakın profilipte kuyruk pali parçalanması vs.
Bununla ilgili video ve tamir aşamalarını daha sonra paylaşacağım.(Kuyruk pali)
Aklınızda fikir oluşması için bknz:

https://instagram.com/p/85ugBoPNEs/

Bu videoda tamirli kuyruk palini ve yeni comp pal tutucuları test uçuşunu yapıyordum, eskiden ters alan turunda yaşadığım titreme problemi yeni pal tutucularıyla tamamen ortadan kalktı ama bizleri ilginç bir sürpriz bekliyordu. :o

Şimdi ise asıl konumuza gelelim;

Tabiki sorunsuz uçuş yapmayı amaçlıyorum lakin kimi zaman kötü sürprizlerle yaşayabiliyoruz. Bu kötü sürprizler gün içinde moral bozsada, ileriki zamanlara güzel bir anı olarak kalıyor. :)

Size şunun garantisini veriyorum ki, aşağıdaki videodan sonra bir çok kişi modelini uçurmadan bir müdahale yapacaktır. :-\

***Bizde bu düşünceyle yaşadığımız sorunları daha eğlenceli hale getirmek için bir kısa film serisi oluşturmayı düşündük. Hepsi tamamen doğaçlama şekilde oluşan sorunlar, nedenleri ve çözümleri şeklinde olacak.

Burak'ta bu yönde çektiği görüntüler üzerinde gerekli düzenlemeleri yaptı. Ortaya kısa filmimiz çıktı. :thumbup: Kendisinin de ellerine sağlık.

Tabiki daha sonraki serilerin gelmemesini ümit ederek :laugh: , eğer olması durumunda National Geographic tadında kısa filmler sizleri bekliyor olacak. :laugh:

Serimizin adı: Gökyüzünde Zor Anlar
Bölüm 1: Goblin 700 Motor Cut

Dizimizin ilk bölümü sizlerle, iyi seyirler. :saygilar: (1080p izleyiniz)

Rezerve

Rezerve :D

Rezerve :)

Valla bu seri cok tutar Bastan soyleyeyim :bravo: :halay: :yuppi:

Burak Oncelikle ellerine saglik kardesim, giris, muzik, duzenleme tek kelime ile harika olmus. Buyuk bir Zevkle izledim :thumbup:

Arda ucus zaten sahane, diyecek bir sey yok :halay:

Aksilik icin de buyuk gecmis olsun, Gercekten sahane bir pilotaj ile Cok ucuz atlatmissin %p

Cozumu zaten sen soylemissin. Sahsi tercihim silikon yerine kablolari band ile desteklemek yonunde. Hatta kendi uygulamami Burada paylasayim ki, bilmeyen arkadaslara fikir versin :)

f36fdb3d53e69f633651b79549ae379e.jpg

Arda abi geçmiş olsun öncelikle..

Burak abi senin de ellerine sağlık harika bir video ve kurgu olmuş. Ben de bu tarz videolar hazırlamak istiyorum ama video editlemek için iyi bir bilgisayar gerekiyor , o da bende yok ;D

Kablolar dik pozisyonda çıkması garip geldi , ama kablolar gerginse titreşimden dolayı atabilir. Ben her ihtimale karşı her ünite üzerine 3M çift taraflı bant ya da elimde varsa silikon sıkmaya çalışıyorum. Kırımsız atlattığına sevindim %p

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum , Zippy pillerin durumu nasıl şuan. Baya uçuş yaptın öyle gözüküyor ;D Son durumları nedir ? Şişme performans kaybı vs var mı ?

Büyük Geçmiş olsun Arda. Allahtan çok büyük bir hasar olmaması ,çok sevindirici.Herkesin kontrol etmesi gereken şeyler aslında ,ama bazen ihmal etmek , bu tür sonuçlara neden olabiliyor.neyse çok geçmiş olsun tekrar. %p

Başımıza ufak bir talihsizlik gelsede bunu eğlenceye çevirmek güzel oldu diye düşünüyorum, tabiki Arda'nın şahane pilotajı sayesinde. :laugh:
Devamının gelmemesini dileyerek, eğer gelirsede hoş yapımları sizlerle buluşturacağız. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla bu seri cok tutar Bastan soyleyeyim :bravo: :halay: :yuppi:
Burak Oncelikle ellerine saglik kardesim, giris, muzik, duzenleme tek kelime ile harika olmus. Buyuk bir Zevkle izledim :thumbup:
Arda ucus zaten sahane, diyecek bir sey yok :halay:
f36fdb3d53e69f633651b79549ae379e.jpg

Teşekkürler Mehmet abi. :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Arda abi geçmiş olsun öncelikle..
Burak abi senin de ellerine sağlık harika bir video ve kurgu olmuş. Ben de bu tarz videolar hazırlamak istiyorum ama video editlemek için iyi bir bilgisayar gerekiyor , o da bende yok ;D

Teşekkür ederim Doğukan kardeşim. :)
Aslında benim bilgisayarda tam olarak bu iş için uygun değil, bazen çıldırttığı oluyor. :laugh: Şimdilik idare etsede, yakın zamanda bir upgrade gerekiyor. :)

Burak Öğüt' Alıntı:
Teşekkür ederim Doğukan kardeşim. :)
Aslında benim bilgisayarda tam olarak bu iş için uygun değil, bazen çıldırttığı oluyor. :laugh: Şimdilik idare etsede, yakın zamanda bir upgrade gerekiyor. :)

Sen ne diyorsun abi benimki video kırpmıyor bile :laugh: :laugh:

Arda büyük geçmiş olsun :o , yine ucundan dönmüşsün vesselam...Kuyruk pali herhalde tarlaya indiğinde taşa çarpmış... :-\
Elinize sağlık , video harika editlenmiş , ben de çok hayal kuruyorum iyi videolar çekmek için ama , galiba hayalimdeki ekipmana ulaşmak , hayalimdeki videoyu çekmekten daha kolay olacak.... :laugh: Burak gibi bir ekürim olaydı belki... :saygilar:

Arda bey geçmiş olsun. Geçen buluşmada aklıma takılmıştı iniş esnasında uzun ota falan denk geldiğinde de sanırım sıkıntı olabilir değil mi?

Arda çok geçmiş olsun,
öncelikle çok küçük bir hasarla durumu kurtarmışsın , motor kestiği an hareketin gidişinden mi normal pozisyona geçiyordun yoksa farkedip mi geçtin?
Ustalıkla kurtarmışsın, tebrik ederim :saygilar:

Kırımı boşver, uçuş çok güzel yine :bravo: :halay:

Burak Öğüt' Alıntı:
Başımıza ufak bir talihsizlik gelsede bunu eğlenceye çevirmek güzel oldu diye düşünüyorum, tabiki Arda'nın şahane pilotajı sayesinde. :laugh:

Olur boyle seyler nazarlik olsun, caniniz sagolsun, mala gelsin,
Bu videoda onemli olan Arda'nin o heliyi sagsaglim yere indirmesiki bunun tesaduf olmadigini daha onceki kurtarislardan biliyoruz
Sahsen benim basima gelse tek parca inmez,

Bu sebeble diyorumki nefis, elinize saglik :)

Gecmis olsun Arda mukemmel plotaj sayesinde kirimsiz atlatmissin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi