Henseleit TDR

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Qadir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Qadir

Yeni Uye
Mrb Arkadaşlar

Dediğim gibi yeni helim artık Three Dee Rigid.
Arkadaş diabolo uçtuğu için bu güzel heli 2 sene uyumuş.
Almazdan önce bir pil uçtum. Inanılmaz performans var. Toz halinde uyukudan kaldırılmış heli, sanki daha dün uçuyormuş gibi.
1700-1800 Rpm de canavara oluşuyor. Inanılmaz sesi var. Eve getirdim, önce tozları sildim :-) sonra bazi yerlerine dryfluid sürdüm.
Biraz kendine geldi. Uçmazdan önce bazi kabloları düzeltmek istiyorum. Arkadaş kurmuş ama, ben kabloların güzel bir şekilde görünmesine önem veriyorum. Bir kaç şeyleri düzelttikten sonra, uçuşa devam :-) inanılmaz akıllica yapılmış Heli. Parça değiştirmek çok basit. Torque tube komple demirden. Şimdi biraz resimlere bakın arkadaşlar. Ve setup bu:

PowerJive 120

Pyro 700 - 52

Futaba BLS 451 MG + 1x BLS 251 MG

Fbl şu an microbeast. Ama ac3x denemek istiyorum

Selamlar Kadir

wwnkh5.jpg

2e0i8no.jpg

ejaqld.jpg

2096ob9.jpg

akbwjl.jpg

Henseleit TDR

Pek alisik olmadigimiz bir model. Adini hep hikayelerde masallarda duymustuk :laugh:

Gule gule kazasiz belasiz ucurmanizi dilerim.

Videosunu merakla beklemekteyiz :thumbup:

Henseleit TDR

tskler tamer :)

burada havalar biraz düzelsin, güzel bir cekim olusur sanirim :D
ellerim buz gibi olunca hic zevk almiyorum ;D

slmlar kadir

Henseleit TDR

Hayırlı olsun, kazasız kırımsız kullanın inşallah.

Henseleit TDR

Kadir , hayırlı olsun yeni canavarın... :saygilar:

Çoğumuzun sadece youtube üzerinden tanıdığı bir helidir TDR..
Güzel bir inceleme konusu bekliyoruz artık , çünkü Türkiye'deki forumlarda da tek örnek olacak sanırım...Güle güle kullanın , kırımsız uçuşlar dilerim... :saygilar:

Henseleit TDR

Bu modelin manualini indirdim tablete, bi bakayım dedim. Adam resmen roman yazmış :laugh:

Bol vakit olduğunda okumayı düşünüyorum :D sadece montaj şemalarından ibaret değil, yorumlar falan var. Genel kültür olur :D

Henseleit TDR

Evet gercekten öyle,

manuali roman gibi. Jan henseleit hayatini vermis bu ise :D
Kendisi her konuda yardimci oluyor. Kendisiyle konusdum, eger bu stress icerisinde erken ölmezsem dedi 2025 e kadar yedek parcalarini sagliyacagim dedi :thumbup:
zaten TDR 2 su an yeni modeli. Ama tip olarak hic hosuma gitmiyor, ve oda ne yazik ki 5kg üzerinde. TDR 1 yani bendeki olan 2009 da ilk üretildi. Daha halen klassik süper bir heli.
2012 de bazi seyleri degistirdi. Plastik olan seylerin cogunu demir yapti. swashpalte degisit. Bendeki olan model 2012 nin. yani update den sonra cikan model. Bi arkadas 4 yil kullaniyor, hic bir parca degistirmeden ucusa devam ediyorum diyor. Sadece arada bi kontrol ve yaglama ;D

slmlar Kadir

Henseleit TDR

Bu heliyi ilk Phoenix Simde görmüş ve videolarına bakmıştım. Çok merak ettiğim bir heli. Bunun görünümde olan heliler hoşuma gidiyor. Banshee de merak ettiğim bir helidir.
İyi günlerde kullanın.

Henseleit TDR

Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle uçurun. :)

Henseleit TDR

Hayirli olsun, ben sahsen ilk defa gordum bu modeli,
Yalniz Rail blade hastasiyim, cok yakisikli,

Henseleit TDR

Hayırlı uğurlu olsun Kadir Bey, kazasız kırımsız kullanın inşallah.

Henseleit TDR

Mrb arkadaslar ve abiler :)

Ilk basta tskler. Evet rasim bey gercekten öyle bir heli. 900 rpm ile low rpm ucabilirsiniz ve ya 1700 ~ 1800 ile, havada Ferrari gibi ucabilirsiniz.
Beni sasirtan, cok sessiz bir heli. Ama aktion icerisinde baya bi canavarlasiyor. Normal setup ile bile 250 kmh ya kadar hizli olabiliyor.
Bilgiler icin:

Technical Data

Name TDR – (Three Dee Rigid)

Production and distribution Henseleit Helicopters

Diameter main rotor up to 1620mm

Main rotor blades 680 to 720mm

Recommended main rotor blades 710mm / approx. 63mm deep/ 185 to 200g

Tail rotor blades up to 110mm carbon blades

Basic weight of the mechanics 2,1 kg

Weight – ready to fly equipped without drive battery 3,3kg

Take off weight – according to the used battery 4,3 – 5,2kg

Length - top of canopy to end of tail unit 1420mm

Total height 370mm

Maximum width of skids 200mm

Maximum width of canopy 140mm

Recommended motor Pyro 700-52 (standard shaft) or the Pyro 750-56 (standard shaft)

Recommended controller: Jive 120+ HV

Recommended speed reduction for 12s operation 12,36 : 1 (13 teeth pinion) for Pyro 700-52 or (13 / 14 teeth pinion) for Pyro 750-56

Transmission ratio main rotor to tail rotor 1 : 4,93

Speed reduction intermediate shaft to main rotor 2,55 : 1

Recommended main rotor speed 1300 to 1850 rpm (max. 2200 rpm)

V-max (during straight on flight) 200 km/h

Servos (high-quality strong and fast digital servos of standard size)

Henseleit TDR

Youtube da videolarını izledim gerçekten muhteşem bir canavar.

Henseleit TDR

Oncelikle hayirli olsun Kadir. Gercekten cok farkli ve tarz olan bir model. Sayende daha yakindan inceleme firsatimiz olacak insallah :thumbup: Soyle guel bir ucus videosu sonrasi kisa da olsa guzel bir tanitim videosu da bekliyoruz :RCKolik:
Bu arada manual ozellikle merak ettim :D ilk firsatta indirip hemen okuyacagim %p