[Video]: 600 Nitro // Arda Erkan // Duman Solumak İsteyen Gelsin :))

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan arda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar.

10 gündür uçmuyordum. Ramazan öncesi dört depo uçtum kendime geldim. :)

İki adet uçuş videosu koyuyorum. İlk video genel olarak biraz daha sert olmuş ama ikinci videoda çok hoşuma gitti, karar vermediğim için ikisinide koymak istedim. İzlediğim en keyifli uçuşlarım oldu. Umarım sizde keyifle izlersiniz. :thumbup:

Uçuştan notlar;

Biraz cylic açılarını yükselttim. Tic toclardan daha çok verim aldım. Standart servolu (ds610) nitro heli için beni tatmin etti diyebilirim. :thumbup: Aslında bu servolardan bile tam verim alamıyorum.

Align 2.1 regülatörün verebildiği max voltaj 5.7 küsürle başlayıp düşen bir eğri sergiliyor. İlerleyen zamanda regülatör değişimi yapıp, servoları sabit 6 voltta kullansam çok daha memnun kalacağıma inanıyorum. Hatta biraz fantazi yapıp max değerin üstünede taşıyabilirim. :laugh:

Tüm pilotajıma katkısı olan yadigarım 600 Nitro'ma kocaman teşekkürler. :)

AE Pozu; :laugh:

3D5JBj.jpg

OqbOn3.jpg

62BG7k.jpg

1-

2-

[Video]: 600 Nitro // Arda Erkan // Duman Solumak İsteyen Gelsin :laugh:

İlk yorumu ben yapayım.

Uçuş tam bir 3d uçuşu. Yere yakın ve adrenalin dolu. Helikopter hep göz önünde.. Nitro motor olmasına rağmen, Hiç boğmadan hareketleri tamamlıyorsun. İyiki paylaşmıssın bizimle çekenin be uçanın ellerine sağlık.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erhan güzel yorumun için çok teşekkürler.Beğenmene sevindim. :) :)

Bi kere iki uçuş da çok güzel karakteristik nitro uçuşu. Full depo ile daha ağır, yakıt / ağırlık azaldıktan sonra artan performans ile daha seri hareketler :RCKolik:

Nitronun belki de elektrikliye kıyasla en güzel taraflarından biri de bu. Daha uçuşun başında değil de, tam da elin ısındığında, heli "tamam abi ben de hazırım, yapıştır!" diye seni gaza getiriyor :)

Dolayısı ile başlığa girdiyseniz sakın videoların sonunu getirmeden çıkmayın :)

Arda eline sağlık.

Hepimize nitro aldıracaksın bu gidişle.

Sakın bir daha da bu heliyi satılık ilanına koyma. Yoksa benim olur fıstık, binerim üstüne, vururum kırbacı :evil:

Ergün abi çok teşekkürler senin yorumlarını okumak bile ayrı keyif gerçekten. :) ;D Sonunda çok güldüm. ;D

Modelin senin olması için satılığa koymama gerek yok abi istemen yeter.Senin canın sağolsun. :)

Arda eline saglık çok güzel uçuş gercekten.

Ben senın Goblini merak etmiyor değilim :)

Arda eline sağlık. :bravo: Çok güzel bir manzara eşliğinde harika uçuşlar olmuş. :halay: :halay:

Gözlerimizin ve kulaklarımızın pası silindi sayende. :thumbup: Burası yeni biryer mi yoksa bitki örtüsünde sıcağı görünce bir patlama mı oldu acaba ?

Aynı regülatörden benim 700N'de de var, bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum zaten kitle beraber combo gelen bir parça. Bunca zaman Align'ın bu regülatörü güncellememiş olması olumsuz bir boyut bence. :( İnsanın elindeki ekipmanı en performanslı çalıştırmayı istemesinden de daha doğal birşey olamaz. Şahsen kendi pilotajımla şebeke voltajını 7.4 volta yükseltsem bile bir fark hissedebileceğimi pek tahmin etmiyorum ama yine de insan merak ediyor işte. :laugh:

Kuyrukta diger stepdown regulatoru kullaniyor musunuz arkadaslar ds650/655 ile? Ben simdiye kadar hep kullandim ama, ne gecti elime diye de metak ediyorum. 0.7v eksik gitmis gitmemis ne fark eder servo omru / servo performansi acidindan acaba??

Arda uçuş ve özellikle de fotolar harika :saygilar: :saygilar:

Emre Kaman' Alıntı:
Kuyrukta diger stepdown regulatoru kullaniyor musunuz arkadaslar ds650/655 ile? Ben simdiye kadar hep kullandim ama, ne gecti elime diye de metak ediyorum. 0.7v eksik gitmis gitmemis ne fark eder servo omru / servo performansi acidindan acaba??

Abi bu benim de merak ettiğim bir konu, tam olarak aynı olmasa da benzer bir durum olarak;
bec ile 4.8V-6.0V çalışan servoya 6.5V versek ( castle bec pro'da baya bir seçenek gördüm voltaj için , custom bile girilebiliyor, o beni bozdu biraz :lollol: :lollol: ) servo yanar mı ?

Emre Kaman' Alıntı:
Step-down'u kullanmak gerekiyor Emre, yoksa servo yanıyor. :(

Türker Akgün' Alıntı:
Step-down'u kullanmak gerekiyor Emre, yoksa servo yanıyor. :(

:o :o :o Tamam ben de cevabımı aldım abi burdan :RCKolik:

Kağan Kazancı' Alıntı:
bec ile 4.8V-6.0V çalışan servoya 6.5V versek ( castle bec pro'da baya bir seçenek gördüm voltaj için , custom bile girilebiliyor, o beni bozdu biraz :lollol: :lollol: ) servo yanar mı ?
Belli bir toleransı mutlaka vardır ama servonun yüksek voltaj sebebiyle bozulabildiği bir gerçek...

Öncelikle "AE Pozu" güzelmiş Arda :thumbup:

Diğer tarafdan burası her zamanki alan olsa gerek ama buğdaylar uzamış ve hafif sararmış üstüne özellikle ilk videoda kısmı bulut ve güneş ile harika bir çekim olmuş. Tüm bunların üstüne uçuşda güzel olunca seyrene doyum olmayan bir video çıkmış.

Özellikle ilk video, herhalde senin şu ana kadar ki en güzel video dur diye düşünüyorum :bravo: Çekenin de uçanın da ellerine sağlık :thumbup:

Arda abi eline sağlık , videolar için teşekkürler :thumbup:

Tebrikler yine 10 numara bir uçuş yapmışsın :) keyif alarak izledim. :thumbup: :halay: