Fırçasız Motor Sarımı

Fırçasız Motor Sarımı

Doğukan Ocak' Alıntı:
Bir de bu 14s neye takılacak onu da öğrenelim , yeni projemi var yoksa :evil: :evil:
İşte motordan yapmaya başladı muhtemelen Emre, birkaç aya bitirir. :lollol: :lol:

Fırçasız Motor Sarımı

Şimdi esc yapımını araştırıyorum, önümüzdeki hafta da rotora başlıycam :lollol: :lol:

Şimdi test için birkaç yöntem var aklımda, Mehmet abiyle de konuşup değerlendirdik durumu, ama iş modele takıp da test etmeye gelinceye kadar motorun güvenimi kazanmış olması lazım. Bakalım önce bir dönsün de, gerisine karar vereceğim. :D

Fırçasız Motor Sarımı

Emre Kaman' Alıntı:
Şimdi esc yapımını araştırıyorum, önümüzdeki hafta da rotora başlıycam :lollol: :lol:

Şimdi test için birkaç yöntem var aklımda, Mehmet abiyle de konuşup değerlendirdik durumu, ama iş modele takıp da test etmeye gelinceye kadar motorun güvenimi kazanmış olması lazım. Bakalım önce bir dönsün de, gerisine karar vereceğim. :D

ESC yaparsan açılış melodisi ''Ankaranın Bağları'' olsun her ESC bağladığımda o melodi geliyor aklıma :lollol: :lollol: :lollol:

Fırçasız Motor Sarımı

Doğukan Ocak' Alıntı:
ESC yaparsan açılış melodisi ''Ankaranın Bağları'' olsun her ESC bağladığımda o melodi geliyor aklıma :lollol: :lollol: :lollol:

Ahahahah :lol: :lol: Yarildim gulmekten... :D

Saka maka 2008 yilinda araba icin pic kullanarak fircali bir esc yapmisligim var. Calisti da, ancak gereken npn transistorleri bulamayip daha dusuk muadillerinden kullandigim icin bir sure sonra uctu gitti :D Aslinda bu islere gonul verecek ve isten anlayan birileriyle bir olsak, neden bir Scorpion olmayalim? Motor isini arastiriken Scorpionun kurulus hikayesine denk geldim, ayni boyle iste... :)

Fırçasız Motor Sarımı

Emre Kaman' Alıntı:
Ahahahah :lol: :lol: Yarildim gulmekten... :D

Saka maka 2008 yilinda araba icin pic kullanarak fircali bir esc yapmisligim var. Calisti da, ancak gereken npn transistorleri bulamayip daha dusuk muadillerinden kullandigim icin bir sure sonra uctu gitti :D Aslinda bu islere gonul verecek ve isten anlayan birileriyle bir olsak, neden bir Scorpion olmayalim? Motor isini arastiriken Scorpionun kurulus hikayesine denk geldim, ayni boyle iste... :)

Bununla ilgili Trabzonda dahi bir kardeşimiz var , o da ESC yapıyordu. En son projesi, alıcı gerekmeden spektrum satelliteleri bindlemek için bir aparat yapmıştı , tek tuşa basıp satellite bind moduna geçiyordu :) İstersen tanıştırabilirim Emre abi :D

Ama en son, kendi ESC'ni yapmak hazırını almaktan daha pahalıya geliyor o yüzden biraz zor demişti :)

Fırçasız Motor Sarımı

Ona ne suphe, kutlesel uretim yapmadan dusuk maliyet tutturmak mumkun degil bu dunya duzeninde. Zaten benim bahsettigim gibi bir sey yapilacak olsa benim isim olamaz o ekipte. Benim bu konulardaki bilgim/becerim innovasyon seviyesinde degil, ancak birilerinin yaptigi isi ogrenip tekrarlayacak kadar... Zaten kendime guvenebilsem coktan girismistim bu islere [emoji1]

Emre Kaman' Alıntı:
Ona ne suphe, kutlesel uretim yapmadan dusuk maliyet tutturmak mumkun degil bu dunya duzeninde. Zaten benim bahsettigim gibi bir sey yapilacak olsa benim isim olamaz o ekipte. Benim bu konulardaki bilgim/becerim innovasyon seviyesinde degil, ancak birilerinin yaptigi isi ogrenip tekrarlayacak kadar... Zaten kendime guvenebilsem coktan girismistim bu islere [emoji1]

O ne demek abi maşallah her iş geliyor elinden :laugh:

Fırçasız Motor Sarımı

Emre abi diyecek söz bulamadım valla. Ellerine sağlık, helal olsun :halay:

Fırçasız Motor Sarımı

Eline sağlık Emre .Yaptığın iş her yiğidin harcı değil. Helal olsun.

Fırçasız Motor Sarımı

Emre harikasın , neden olmasın , artık şu at gözlüklerini atmak lazım , motor da yapılır jet motoru da....Tek sıkıntı maddiyat , eğer bu işlere yatırım yapıp , zaten satılan marka ve modellerle kıyaslayıp yorum yaparsak , olmaz zaten...Adamlar zamanında ne sıkıntılar çekmiş , kendi yatırımlarını büyütüp , pazarını oluşturmuş , reklam ve promosyonlar ile sürekli gündemde kalmış , şimdi de hasılatlarını artırıyorken , tabii ki onlar gibi olamayız , ama yapılacak ürün onlarınkinden amatör ya da kalitesiz olacak diye asla bir yorum çıkarılamaz..
Ben öyle inanıyorum ki , istenirse kendine ait helini bile yaparsın.Yanlış anlamayın , rc heliyi kastetmiyorum , gerçek uçan heliyi kastediyorum...Bunu yapabilen insanlar var , teknoloji ve bilgiye ulaşım zor değil , sadece para meselesi... :D Bir de gerçekten yapmak istemek .

Emrem çok mütevazi olma , bence mükemmelsin , basit bir motor sarımı falan diye de kimse düşünmesin...Biz yaparız , hem de a-la'sını yaparız , yeter ki kabullenilmiş çaresizlik sendromundan kurtulmuş olalım... :thumbup: :bravo:

Fırçasız Motor Sarımı

Emre gerçekten helal olsun. Emek ve sabırla iğneyle kuyu kazarmışcasına iş çıkarmışsın. Sonrasın da uzun uzun kaleme almışsın bizde büyük merakla okuduk uçtuğunu görürüz inşallah

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fırçasız Motor Sarımı

Abi guzel is tebriker.

Bende bi zamanlar fircali motor sarmistim.

Ayni mantikmidir bilmiyorum.
Ince telle sarip sarim sayisini arttirinca rpm arttip tork dusuyordu.

Fircasiz motorlari bilmiyorum ama ters tepmesin sonra[emoji4]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fırçasız Motor Sarımı

Emre söyleyecek kelime bulamıyorum Allah akıl fikir versin diyeceğim zaten başta akıllı işi olmadığını belirtmişsin.Ellerine emeğine parmaklarına sağlık süper bir kaynak yaratmışsın.[emoji61] [emoji1]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi