[Urun]: JR Forza 700 Kutu Açılımı - Toplama - Maiden

Deniz Sert

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar öncelikle uzun zamandır aktif olarak forumda olamadığım için özür dilerim.
Sonrasında ise güzel bir dönüş yaparak Belki TR de'de bir ilki gerçekleştirip JR Forza 700 sahibi olmanın mutluluğunu sizlere aktarmak istiyorum.
Güzel bir kutu açılış videosu çektik Engin Güzelsoy ile, Goblinle karşılaştırdık ve değerlendirdik.
Yine toplarken ben şuanda en güncel makina goblin olduğu için goblinle kıyaslayarak topladım ve gobline göre beğendiğim noktalarını ayrıntılı fotoğrafladım.
Çok fazla fotoğraf olduğu için aralarına yazamıycam ama madde madde gobline ve diğer modellere göre beğendiğim özelliklerini yazıyım ben size :)

1: Modelde Bütün Dişlilerin birbirine Yakınlığı Ayarlanabiliyor
2: Yine Servoların Pozisyonları Ayarlanabiliyor
3: Motor Pinyonunun Somunla Kilitlenmesi
4: En Kolay Sıyıran Kuyruk Ön Dişlisinin Metal Olması
5: Framenin 2 Parçadan Oluşması ve Üst Kısmın Çok Sağlam Olması
6: Batarya Kızaklarının Plastik Enjeksiyon Olmayıp Sökülüp Takılabilmesi
7: Çok Kalın Bir Ana Dişliye Sahip Olması (önerilen devir 2300)
8: Benim Gibi JR Servolarla Alırsanız Subtrim Vermeye Gerek Olmayışınız
9: İçinden Swashplate İçin Swash Gauge Çıkması ve 0 ı Bulması
10: Yine Bu Servoları Alırsanız Eğer Servoların Soketli Olması
11: Kafanın Kollarını Rotoru Dağıtmadan Değiştirebiliyor Olmanız
12: En Çok Sevdiğim Özellik Kuyruk Link Rodu Yapıştırma Sisteminin Tamamen Farklı Olması
13: İster Boruyla İster Boru Kılıfıyla Uçurabiliyor Olmak
14: Kuyruk Rotoru Thrutstlarının Sırası Dizili Şekilde Gelmesi
15: İçinden Çıkmıyor Sanıyordum Ama JR In Orjinal Kuyruk Pallerinin Çıkması

AmWmQr.jpg

Öncelikle hayırlı olsun Deniz. Gerçekten güzel bir model. Güzel ve keyifli günlerce kullan :thumbup:

Bu arada gerçekten özledik seni. Lütfen arayı bir daha bu kadar açmayalım rica ederim :D

Malum forum olarak zaten JR markasını seviyoruz. Hep resimlerini gördüğümüz bir modeli topluyor olman bizler için de heyecan verici %p

Kutu açılım video gayet başarılı ve eğlenceli olmuş. Sana, Engin ve kameramen arkadaşın ellerine sağlık :bravo:

Hemen ilk sorumu sorayım. Aşağıdaki cümlenden "Sadece Boru kılıfı" ile de kullanılabiliyor diye bir anlam da çıkıyor, bu doğru değil değil mi ? Yani "Boru + Kılıf" olarak kullanmak gerekiyor ?

Deniz Hayırlı olsun yeni modelin çok güzel güle güle kırımsız kullan.. :thumbup:

Hayırlı olsun Deniz, kırımsız uçuşlar ;)

Faceden takipteydik zaten, videolu tanıtım da hoş olmuş. Forumda artık birçok marka/modeli görmeye başladık ki bu güzel bişey. Biliyorsun her zaman farklılıktan yana olmuşumdur :laugh:

Edit:

Şu çok iyi... Facede fotosunu paylaşmıştın. Sen güzel güzel kablola, frame içinden yürüt. Sonra servoyu sökmek zorunda kal, bütün kablolama emeği boşa gitsin...

Bu ise kilitli yapısıyla yeterince güven veriyor, çıkma yapmaz... Son derece güzel düşünmüşler.

Edit2:

0:53 .... Herkeste goblin var bundan kimsede yok... Budur ;D ;D ;D ;D

Hayırlı , uğurlu olsun , güle güle kullanın ve kırımsız uçuşları olsun inşallah..
Forza'nın en sevdiğim özelliği , oldukça pratik ve kullanışlı , kullanıcıyı yormayan akılcı buluşları.450'de subtrime gerek kalmayan ayarlı servo kolu buluşunu görmüştük , bence tüm markaların kendi versiyonlarında güncellemesi şart olan bir özellikti , şimdi de servoların plug'lu olması da oldukça güzel bir özellik , alacaksın 10 metre kablo , bir miktar erkek dişi konnektör , kendi servolarını istediğin kablo uzunluğunda imal edip , heliye son derece estetik olarak kablo koruyucu kılıflarla monte edeceksin , bir arıza olunca komple helinin üzerinden kablo bağlarını falan kesmek gibi bir zorunluluk olmadan , tamiratını yapacaksın.
Valla süper , Allah nazarlardan saklasın...... :thumbup: :saygilar:

Deniz , sana da bravo diyorum , bir şampiyonun yanında , komple adrenalin yüklüyken video çekmek ve sunum yapmak , oldukça zor olmuş olmalı...... :lollol:

Deniz hayırlı olsun ,kırımsız uçuşlar,
Deniz bence de herkeste goblin var bundan kimsede yok ve de bence kalite olarak goblinden aşağıda değil JR.Resimler çok net ,malzeme kaliteli...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun Deniz. Gerçekten güzel bir model. Güzel ve keyifli günlerce kullan :thumbup:

Bu arada gerçekten özledik seni. Lütfen arayı bir daha bu kadar açmayalım rica ederim :D

Malum forum olarak zaten JR markasını seviyoruz. Hep resimlerini gördüğümüz bir modeli topluyor olman bizler için de heyecan verici %p

Kutu açılım video gayet başarılı ve eğlenceli olmuş. Sana, Engin ve kameramen arkadaşın ellerine sağlık :bravo:

Hemen ilk sorumu sorayım. Aşağıdaki cümlenden "Sadece Boru kılıfı" ile de kullanılabiliyor diye bir anlam da çıkıyor, bu doğru değil değil mi ? Yani "Boru + Kılıf" olarak kullanmak gerekiyor ?

Çok teşekkürler abi, seninde zamanında dediğin gibi model mağazaları modelcilikm hayatımı öldürdü resmen :) Soruna gelicek olursak muhakkak boru olmalı :)

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Deniz Hayırlı olsun yeni modelin çok güzel güle güle kırımsız kullan.. :thumbup:

Çok teşekkürler abicim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hayırlı olsun Deniz, kırımsız uçuşlar ;)

Faceden takipteydik zaten, videolu tanıtım da hoş olmuş. Forumda artık birçok marka/modeli görmeye başladık ki bu güzel bişey. Biliyorsun her zaman farklılıktan yana olmuşumdur :laugh:

Edit:

Şu çok iyi... Facede fotosunu paylaşmıştın. Sen güzel güzel kablola, frame içinden yürüt. Sonra servoyu sökmek zorunda kal, bütün kablolama emeği boşa gitsin...

Bu ise kilitli yapısıyla yeterince güven veriyor, çıkma yapmaz... Son derece güzel düşünmüşler.

Edit2:

0:53 .... Herkeste goblin var bundan kimsede yok... Budur ;D ;D ;D ;D

Evet ben aşık oldum bu servoalra resmen hele ki ben kuduruyorum kablolama yaparken çok abartıyorum kısaltıyorum falan bunlar çok iyi oldu abi, İyi dileklerin için teşekkürler, farklı olmak güzeldir ;)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hayırlı , uğurlu olsun , güle güle kullanın ve kırımsız uçuşları olsun inşallah..
Forza'nın en sevdiğim özelliği , oldukça pratik ve kullanışlı , kullanıcıyı yormayan akılcı buluşları.450'de subtrime gerek kalmayan ayarlı servo kolu buluşunu görmüştük , bence tüm markaların kendi versiyonlarında güncellemesi şart olan bir özellikti , şimdi de servoların plug'lu olması da oldukça güzel bir özellik , alacaksın 10 metre kablo , bir miktar erkek dişi konnektör , kendi servolarını istediğin kablo uzunluğunda imal edip , heliye son derece estetik olarak kablo koruyucu kılıflarla monte edeceksin , bir arıza olunca komple helinin üzerinden kablo bağlarını falan kesmek gibi bir zorunluluk olmadan , tamiratını yapacaksın.
Valla süper , Allah nazarlardan saklasın...... :thumbup: :saygilar:

Deniz , sana da bravo diyorum , bir şampiyonun yanında , komple adrenalin yüklüyken video çekmek ve sunum yapmak , oldukça zor olmuş olmalı...... :lollol:

Çok teşekkürler abi dediğin teşhizat var komple basıyorum konnektörü istediğim boyda tertemiz :) Jr ın düşünce yapısı ve bunun tasarıma yansıması gerçekten çok güzel adamlar işini biliyor. Engin abi çok mütevazidir bu aralar baya beraber takılıyoruz :)

murat kurdoğlu' Alıntı:
Deniz hayırlı olsun ,kırımsız uçuşlar,
Deniz bence de herkeste goblin var bundan kimsede yok ve de bence kalite olarak goblinden aşağıda değil JR.Resimler çok net ,malzeme kaliteli...

Çok teşekkürler abi, JR Elektronik olarak kendini kanıtlamış bir firma ve helileri de çok kaliteliydi yenilikleri de bu doğrultuda götürüyorlar o yüzden farklı birşey tercih ettim :)

Resimleri Ekledim Yalnız Forumda Yan Döndüler :(

Buda maiden videosu engin abi 6plus u dik tutunca stabilizasyon böyle saçmalamış :D

Bu arada araya karışan resimler olmuş kusura bakmayın :lol:

Deniz , böyle model toplayıp , K-bar mı taktın :D ...Cesaretine hayran kaldım........ :lollol:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Deniz , böyle model toplayıp , K-bar mı taktın :D ...Cesaretine hayran kaldım........ :lollol:
Aynen abi ben kbarı ilk çıktığından beri kullanıyorum funflyda onunla 3. oldum falan :) Bu makinanın o kısımlarını fotoğraflamadım çünkü madem JR dedik takım olsun diye xg14 ve tags mini de aldım onları takınca resimleri ekliycem :)

DenizSERT' Alıntı:
Resimleri Ekledim Yalnız Forumda Yan Döndüler :(
Fotonun çekimi nasılsa ona göre forumda gözükür Deniz. Yüklemeden önce Fotoların yönlerini çevirmek gerekiyormuş demek ki ama bence hiç de problem değil %p Daha detaylı ve güzel çekimler olmuş. Model hakkında epey bir fikir sahibi oluyoruz :halay:

DenizSERT' Alıntı:
Buda maiden videosu engin abi 6plus u dik tutunca stabilizasyon böyle saçmalamış :D
Öncelikle Video çekimi harika olmuş :laugh: :D

Engin senin de ellerine sağlık :thumbup: Teşekkür ederiz. Konuya varlığın ve yorumlarınla ayrı bir renk katmışsın :)

Maiden video yorumunda Engin birebir katılıyorum ve yeniden hayırlı olsun diyorum ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fotonun çekimi nasılsa ona göre forumda gözükür Deniz. Yüklemeden önce Fotoların yönlerini çevirmek gerekiyormuş demek ki ama bence hiç de problem değil %p Daha detaylı ve güzel çekimler olmuş. Model hakkında epey bir fikir sahibi oluyoruz :halay:
Öncelikle Video çekimi harika olmuş :laugh: :D

Yok abi pcdede facedede düz görünüyoda neyse önemi yok :)