[Urun]: JR Forza 700 Kutu Açılımı - Toplama - Maiden

2200-2300 rpm 700-size için düşük mü??? Bilemedim.

Logo600sx için manualde önerilen değer 2100rpm. Helifleet setuplara bayağı bakmıştım. 1900-2100-2250 gibi değerler ayarlıyorlar. Ben de 2200 civarına ayarladım öyle kullanıyorum.

Emre abi Gaui x7 de ne kullanıyor, tam hatırlamıyorum da 1800-1900 civarları olabilir. Sonuçta pal uzunluğu arttıkça ideal rpm düşüyor. Demem o ki 2200prm bir 700 için düşük olmasa gerek.

Tabii burda helinin uçuş ağırlığı falan da bir faktör. Bir 600 sınıfı için 2100rpm nispeten düşük gelebilir ama yetiyor... diğer modeller için ne öneriliyor bilmiyorum, çok incelemedim manuallerini.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Kardeşim tekrar hayırlı olsun %p
İmzanı değiştirmenin vakti gelmiş artık :D

Teşekkürler canıım :D Aynen bi photoshop çalışması yapmam lazım :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun deniz kırımsız uçuşlar.

Çok teşekkürler abicim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
2200-2300 rpm 700-size için düşük mü??? Bilemedim.

Logo600sx için manualde önerilen değer 2100rpm. Helifleet setuplara bayağı bakmıştım. 1900-2100-2250 gibi değerler ayarlıyorlar. Ben de 2200 civarına ayarladım öyle kullanıyorum.

Emre abi Gaui x7 de ne kullanıyor, tam hatırlamıyorum da 1800-1900 civarları olabilir. Sonuçta pal uzunluğu arttıkça ideal rpm düşüyor. Demem o ki 2200prm bir 700 için düşük olmasa gerek.

Tabii burda helinin uçuş ağırlığı falan da bir faktör. Bir 600 sınıfı için 2100rpm nispeten düşük gelebilir ama yetiyor... diğer modeller için ne öneriliyor bilmiyorum, çok incelemedim manuallerini.

Ben idle 2 için 2200 ayarladım ama aslında castle over speed olması gerekiyor o devir için verdiği 2080 falan pinyonu 12 yapmam lazım o zaman 2250 falan veriyor. tabi forza 710 luk pale 2300 önermiş ama bakıcaz artık benim paller 693.

Güle güle kullan Deniz :D Benim de kedi gibi etrafında dönüp durduğum bir model Forza 700, şimdi ayrıntılarını da gördüm çok güzel oldu. Yeni tip frame dizaynları çok hoşuma gidiyor, özellikle frame'in alt ve üst olarak ayrılması kötü bir kırımda maliyeti düşürmek için önemli.

Ben X7'de 700mm palle idle-2 için 2100 kullanıyorum, ancak 2400-2500 kullananlar var HF'de hem de 720 palle! :D Tabi o kadar overspeed başta feathering olmak üzere modelin her yerine yazık ediyor. Kökten kopan, feathering vidasının kırılmasıyla fırlayan pal videoları dolu :D 2100 benim yapmaya çalıştığım iş için ideal geliyor bana.

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız kırımsız uçur. Maşallah :D

Deniz yeni model hayırlı uğurlu olsun. :bravo:

Yurt dışında çok popüler bir model Forza 700, sayende yakından görme şansını da bulumuş olduk. :yuppi:

Engin'le olan videolarınız ayrı bir eğlenceli olmuş. Modele ilgi duymuyorsanız bile izlemenizi tavsiye ederim. :thumbup:

Engin'e de bu güzel konunun ortaya çıkmasında verdiği katkılar için ayrıca teşekkürler. :RCKolik:

Yalnız unboxing videosu sırasında Deniz gümbürtüye gidiyor gibi hissettim ama neyseki kutu efektiymiş çıkan sesler. :lol: :lol: :lol:

Konuyu keyifle takip etmeye devam ediyoruz. :halay: :halay:

Bu tanıtım videosu için iki şampiyona da teşekkür ederiz...
Hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar dilerim…

Emre Kaman' Alıntı:
Güle güle kullan Deniz :D Benim de kedi gibi etrafında dönüp durduğum bir model Forza 700, şimdi ayrıntılarını da gördüm çok güzel oldu. Yeni tip frame dizaynları çok hoşuma gidiyor, özellikle frame'in alt ve üst olarak ayrılması kötü bir kırımda maliyeti düşürmek için önemli.

Ben X7'de 700mm palle idle-2 için 2100 kullanıyorum, ancak 2400-2500 kullananlar var HF'de hem de 720 palle! :D Tabi o kadar overspeed başta feathering olmak üzere modelin her yerine yazık ediyor. Kökten kopan, feathering vidasının kırılmasıyla fırlayan pal videoları dolu :D 2100 benim yapmaya çalıştığım iş için ideal geliyor bana.

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız kırımsız uçur. Maşallah :D

Teşekkür ederim abicim, yoksa şu kaşıntın bu yüzdenmiydi :D

Türker Akgün' Alıntı:
Deniz yeni model hayırlı uğurlu olsun. :bravo:

Yurt dışında çok popüler bir model Forza 700, sayende yakından görme şansını da bulumuş olduk. :yuppi:

Engin'le olan videolarınız ayrı bir eğlenceli olmuş. Modele ilgi duymuyorsanız bile izlemenizi tavsiye ederim. :thumbup:

Engin'e de bu güzel konunun ortaya çıkmasında verdiği katkılar için ayrıca teşekkürler. :RCKolik:

Yalnız unboxing videosu sırasında Deniz gümbürtüye gidiyor gibi hissettim ama neyseki kutu efektiymiş çıkan sesler. :lol: :lol: :lol:

Konuyu keyifle takip etmeye devam ediyoruz. :halay: :halay:

Çok sağol abi, valla biz videoları çekerken çok eğlendik umarım sizde eğlenmişsinizdir :)

Mordo Ortasi' Alıntı:
Bu tanıtım videosu için iki şampiyona da teşekkür ederiz...
Hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar dilerim…

Abi iyi dileklerin ve güzel iltifatın için teşekkür ederiz :)

Hayırlı olsun tekrar Deniz kardeşim. Kırımsız uçuşlar dilerim

Deniz öncelikle güle güle uçur üreticisi bu kadar detaylı resimle anlatamazdi her aşamayı üşenmeyip resimlemişsin gerçekten süper bir inceleme dökümanı oluşturmuşsun eline sağlık.

Yeni modelin hayırlı olsun kardeşim %p, KBar fantezilerine büyük saygı duyuyorum :saygilar:

Mesut Sert' Alıntı:
Hayırlı olsun tekrar Deniz kardeşim. Kırımsız uçuşlar dilerim
Çok Sağol Abicim :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Deniz öncelikle güle güle uçur üreticisi bu kadar detaylı resimle anlatamazdi her aşamayı üşenmeyip resimlemişsin gerçekten süper bir inceleme dökümanı oluşturmuşsun eline sağlık.

Çok Sağol Abi beğenmene sevindim, hiç konusu olmayan bi model olunca özendim biraz :)

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Yeni modelin hayırlı olsun kardeşim %p, KBar fantezilerine büyük saygı duyuyorum :saygilar:

Çok Teşekkürler Dostum, Jr Ünite Takıcam Ama Şimdi Xbus Adaptörü mü Ne Gerekiyormuş Adaptör 13 dolar Kargosu 23 dolar :D

Hayirli olsun Deniz, kirimsiz ucuslar dilerim. Sayende forza 700'de gormus olduk %p

Forzanin detaylara vermis oldugu özenide sayende gormus olduk :saygilar:

Elinize sağlık oldukça keyifli bir inceleme olmuş.Hayırlı olsun. :) İkinci uçuşu merakla bekliyorum.