[Video]: 20.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 Happy Birthday Flight

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan arda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arda

Kıdemli Uye
Arkadaşlar Merhaba.

Kitin bakımı, elektronikleri vs. derken toplama süreci bitti.

Maiden uçuşunda piller rodajda olduğu için sadece hover yapabildim, çokta sıkıcı olmasın diye ilk 3d uçuş videosunu paylaşmak istedim.Yavaş , yavaş ısınma turları. :) Tabi piller yeni olduğu için modeli çok fazla zorlamadım kafa turum olması gerekenden düşük zaten. :)

Ufak bir setup bilgisi,

Quantum 4530 500kv
Scorpion 130 amp esc
Scorpion backguard
Turnigy dlux bec
Savöx 1258tg@6V
Align ds650@6V ( kuyruk servosu )
Spirit FBL
Zippy 5000 mah 60C

İyi seyirler. :saygilar: :RCKolik:

[Video]: 11.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 İlk 3d

Arda ellerine sağlık. dediğin gibi hafif ama güzel bir 3d olmuş. uçuş çok estetik geldi . stiklerine sağlık.

bu arada spirit fbl yi nasıl buldun.
birde savox servo yeterli geldimi. bende aldım aynısından yeni bir projede kullanıcam işallah.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Arda ellerine sağlık. dediğin gibi hafif ama güzel bir 3d olmuş. uçuş çok estetik geldi . stiklerine sağlık.

bu arada spirit fbl yi nasıl buldun.
birde savox servo yeterli geldimi. bende aldım aynısından yeni bir projede kullanıcam işallah.

Piller yeni olduğu için çok fazla zorlamadım Erhan. :laugh:

Dün 4 uçuş yapabildim biraz daha uçup modele ve üniteye alıştıkça yorumlarımı daha net paylaşacağım. Fakat ünitenin genel performansından oldukça memnun kaldım. :)

Tek gözüme çarpan ters alan turunda kuyruk bana doğru gelirken bazen kuyruk hafif titriyor elimde en ufak titreme olmamasına rağmen.Kafa turundaki artmadan veya sticklerdeki ölü nokta ayarından oluyor diye düşünüyorum.

Servolar konusunda, 600 nitroda benzeri ds610 servolar var açıkçası tic toc performansı nitroya göre biraz daha iyi olmasını bekliyordum.Motorda bayılma olmamasına rağmen model aşağı doğru kayıyor tic toclarda. Bana yeterli gelmedi ama biraz kafa turumda düşük, cylic açıları ile beraber yükseltip, stickleri daha iyi kullanmaya çalışacağım.

Ve sonunda beklenen maiden videosu :halay: tekrar hayırlı olsun Arda.

Ben konfigürasyonu beğendim. Sadece modele biraz daha alışmak ve belki FBL ince bir ayar gerekebilir.

Sticklerine sağlık :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ve sonunda beklenen maiden videosu :halay: tekrar hayırlı olsun Arda.

Ben konfigürasyonu beğendim. Sadece modele biraz daha alışmak ve belki FBL ince bir ayar gerekebilir.

Sticklerine sağlık :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi teşekkürler.İlk uçuş için oldukça başarılı diyebilirim.Beni hiç uğraştırmadı çok şükür, keyif aldım.İnce ayarları yapmak daha keyifli bundan sonrası için. :)

Arda tekrar hayırlı olsun yeni modelin kırımsız bir ömür dilerim. sana ve gobline yakışır akıcı bir uçuş olmuş ellerine sağlık.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Arda hayırlı olsun, süper model, süper pilotaj :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ellerine sağlık, keyifle izledim, devamını bekleriz :RCKolik:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Arda tekrar hayırlı olsun yeni modelin kırımsız bir ömür dilerim. sana ve gobline yakışır akıcı bir uçuş olmuş ellerine sağlık.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Teşekkürler abi. :) Allah daha iyilerini herkese nasip etsin.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Arda hayırlı olsun, süper model, süper pilotaj :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ellerine sağlık, keyifle izledim, devamını bekleriz :RCKolik:

Teşekkürler Kağan beğenmene sevindim.Bu ufak bir tanıtımdı sadece. :) Devamı gelir kısmet olursa.

Bu arada sprit default ayarlarındaydı bu uçuşta.Hiç bir expo,rate vs olmadığı gibi biraz bana göre cylicler sağır ve pitch pumplar yavaş gelmişti ama şimdi biraz üniteyi kurcaladım ve gerekli menülere ulaştım. Cylic agresfliğini ve pitch pump hızını arttırdım.

Şimdi tic toclar istediğim gibi olucak ve servolar yeterli gelicek gibi geliyor. Çünkü swash gözle görülür bir şekilde değişti. :)

Modelin hayırlı olsun Arda. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Hayırlı olsun arda,kırımsız uçuşlar ,en beğendiğim rckolik pilotlarındansın sticklerin dert görmesin,pallerin yer görmesin.Ben de pilleri zorlayınca performansları hakkında yorumlarını merak ediyorum,compass için 45 C 5000mAh gens lerden kullanacam, 2.takım için turnigy 60c veya zippy 60 c leri düşünebilirim,aynı işi görecekse neden iki kat harcayalım...

Tekrar hayırlı olsun kardeşim modelde sende harikasın kırımsız uçuşlar dilerim

Arda abi modeli merakla bekliyorduk , tekrar hayırlı olsun kırımsız uçuşlar dilerim :)

Mesut Sert' Alıntı:
Modelin hayırlı olsun Arda. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Teşekkür abi. :saygilar:

murat kurdoğlu' Alıntı:
Hayırlı olsun arda,kırımsız uçuşlar ,en beğendiğim rckolik pilotlarındansın sticklerin dert görmesin,pallerin yer görmesin.Ben de pilleri zorlayınca performansları hakkında yorumlarını merak ediyorum,compass için 45 C 5000mAh gens lerden kullanacam, 2.takım için turnigy 60c veya zippy 60 c leri düşünebilirim,aynı işi görecekse neden iki kat harcayalım...

Estağfurullah abi teşekkürler.Pillerin performansı gerçekten iyi.Pilde ısınma yoktu bu uçuştan sonra benim pilotajıma göre biraz soft bir uçuş olsada aslında zorlayıcı bir uçuş ve üstündeki motor tam bir pil canavarı. ;D

Governor aktif kafa turum düşük biraz sadece oda 10 point kadar.Piller iç dirençleri 1.5., 1.7 arasında ortalama bana oldukça düşük geldi.60c tam olarak veriyor mu bilmiyorum ama gerek ısınmaması ve gerek performansıyla ben bu konuda açıkçası hakkını verdiğini düşünüyorum.Şimdilik kullanım ömrü olarak birşey diyemiyorum.

İki takım pilin bana maliyeti gümrüğü ile beraber 1.100 lirayı buldu. Buda bir takım gens ace parası. :D

Muammer Akbulut' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun kardeşim modelde sende harikasın kırımsız uçuşlar dilerim

Teşekkürler abi sende harikasın. Sizden dinleye dinleye pal seslerini aldım sonunda bir goblin. :laugh: Çok fazla rüzgar olduğu için tel çok düzgün çekmemiş ama gerçekten pal sesleri muazzam aletin.;D Başka bir dünya. :D

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Eline sağlık Arda, çok güzel yumuşak bir uçuş olmuş ;)

Teşekkürler Kemal. Goblinlerin uçuk karekterstiği çok estetik benim uçuş stilimi biraz yumşattı sanki bu yüzden. ;D

Doğukan Ocak' Alıntı:
Arda abi modeli merakla bekliyorduk , tekrar hayırlı olsun kırımsız uçuşlar dilerim :)

Teşekkürler kardeşim.Allah sanada gönlündeki modeli nasip etsin.

Bana kalsa 700 dfc çok güzel model ama :)