[Video]: 20.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 Happy Birthday Flight

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan arda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
[Video]: 11.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 Maiden - 3d Uçuş ve Görseller

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Yeni modelin yeniden hayirli olsun Ardam.
uçuş gobline yakışır olmuş ellerine saglik :thumbup:
Beni bu sefer heliden cok bir foto cezbetti eski yaralarımi deprestirdin.
Honda Accord i vtec 2.4 ahhhh ahhhhh.
yakisir kardeşime.
Yerde ve havada giden makinelerin en kiyagina sahipsin rabbim esirgesin hepinizi :saygilar:

İbrahim teşekkürler kardeşim. :D Allah daha iyilerini sana nasip etsin inşallah..

Hakan Ülgenalp' Alıntı:

Abi bir artislikte senden bekliyorum. 250'nin videosu ile beraber. :laugh:

Kadir Kurt' Alıntı:
Arda abi eskişehirde sana ankaralı tareq demistik, uçuşunda, modelinde güzel. Hayırlı olsun [emoji2]

Teşekkürler kardeşim o sizin güzelliğiniz.

Yakında Ardam , çok yakında , video çekecek birini bulana kadar sabret,,,,,,,,,,Gerçi sen gibi hart hurt 3D yapamam ama , iyi kötü bir alan turu atarım...Alet canavarmış be ya... :D

Arda bey selamlar.. Aranıza yeni katıldım.. Ankaradayım ve uçuşlarınız sırasında görüşmek isterim.. Hem tanışmak hem de deneyimlerinizden faydalanmak adına... Tabi siz de isterseniz.. Saygılar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Yakında Ardam , çok yakında , video çekecek birini bulana kadar sabret,,,,,,,,,,Gerçi sen gibi hart hurt 3D yapamam ama , iyi kötü bir alan turu atarım...Alet canavarmış be ya... :D

Tekrar gözün aydın abi.Çok sevindim valla. :)

Fatih Başaran' Alıntı:
Arda bey selamlar.. Aranıza yeni katıldım.. Ankaradayım ve uçuşlarınız sırasında görüşmek isterim.. Hem tanışmak hem de deneyimlerinizden faydalanmak adına... Tabi siz de isterseniz.. Saygılar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fatih bey öncelikle hoşgeldiniz, Tabi ki uçuşlara gelip izlyebilirsiniz. :)

Güzel model, yetenekli pilot :saygilar: Bunlara zaten övgüye gerek yok.

Da nasıl dirayetli bir aküdür o arkadaş?

Bu bataryaları doldururken nasıl iflas etmiyor, napıyorsun, suyuna rakı mı koyuyorsun?

Söyle biz de ona göre akü alalım :laugh:

PS; Bu arada aynı bataryalardan ben de almıştım. Daha kullanmadım ama performanslarının iyi devam edeceğini düşünüyorum. Bendeki 3300 6s zippy compact'ler 2. yıllarına girdi.

Hangi model için aldığımı söylemem, heh heh :laugh:

o9ir9z.jpg

[Video]: 13.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 Maiden - 3d Uçuş ve Görseller

Yorumlarını esirgemeyen herkese tekrar teşekkürler arkadaşlar, abiler. :saygilar:

Dün heliden tam olarak keyif aldım. Gerçi Burak kardeşim benim hesabımdan yazmış ama biraz detay vermem gerekirse; cylic açılarımı yükselttim, motorun kafa turu arttı, cylic agresifliğini arttırdım üniteden. Model başka bir dünya oldu gerçekten.

4 pil uçtum ama doyamadım.Tabi hala test uçuşlarında olduğum için yüksek kafa turuyla uçtum, piller 4 dk sonra 3.70 civarında böyle bir uçuşta. Nitrodan alışkanlık gereği inmek ve inmeyi düşünmek 4.dk da biraz zor oluyor. :) İlerleyen zamanda biraz süreyi yükseltmek için low rpm ile karışık bir uçuş yapmayı düşünüyorum.

Servolardan da oldukça memnun kaldım. Elektronikler benim için yeterli geliyor, hv servo almayı düşünüyordum ama şu aşamada gereksiz gözüküyor. Tic toclarda bariz farkı sizde anlarsınız zaten.

Gün batımı olduğu için baya ters ışığa yakalanmışız, biraz karanlık ama gerek kadraj ve uçuş benim baya hoşuma gitti. Tam 8.uçuşum, modele alışıyorum artık. :)

İyi seyirler.

Ergün Gürer' Alıntı:
Güzel model, yetenekli pilot :saygilar: Bunlara zaten övgüye gerek yok.

Da nasıl dirayetli bir aküdür o arkadaş?

Bu bataryaları doldururken nasıl iflas etmiyor, napıyorsun, suyuna rakı mı koyuyorsun?

Söyle biz de ona göre akü alalım :laugh:

Abi teşekkürler.

60 amper akü var. bir takım pil rahat basıyor hiç sıkıntı yok diğer takımda pillerin hücreleri 4.10 civarı olduğunda akü voltajı 11.2 civarına düşüyor ve arabayı çalıştırmak gerekiyor artık.2 pile rahat 1c basabiliyorum
4 pile max paralel 15 amper civarı basabildim. :)

Ergün abi piller hayırlı olsun bu arada :) Model için takipteyim. :D

Piller tam bir performans canavarı :laugh: Video yukarda işte bu fiyata daha ne yapsın. ;D

Arda Erkan' Alıntı:
...Dün heliden tam olarak keyif aldım.
Sen keyif aldıkça bizde burda bilgisayar başında keyifleniyoruz resmen Arda. :halay: :halay: :halay:

Maşallah, nazar değmesin demekten başka ne denilebilir. :RCKolik:

Arda Erkan' Alıntı:
Ergün abi piller hayırlı olsun bu arada :) Model için takipteyim. :D

Piller tam bir performans canavarı :laugh: Video yukarda işte bu fiyata daha ne yapsın. ;D

Arda
hayırlı olsun tekrardan,, o pillerin bende fiyatlarına bakınca 60C olanını listeye aldım :) çok ucuz gerçekden inşallah uzun vadede su koymaz

[Video]: 13.07.2015 // Arda Erkan // Goblin 700 Uçuşlara Devam

Aman Arda abi , Ankaraya geldiğimde de bahsetmiştim. HV servoya cidden gerek yok , farkı sen de görmüşsün. Çoğu olay ünite de bitiyor.
Sen niye HV servo kullanıyosun dersen , ben de bu kadar para verdiğime pişmanım zaten. Hatta Mehmet abi alırken de söylemişti :laugh: :laugh: :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
...Servolardan da oldukça memnun kaldım. Elektronikler benim için yeterli geliyor, hv servo almayı düşünüyordum ama şu aşamada gereksiz gözüküyor. Tic toclarda bariz farkı sizde anlarsınız zaten.
.....
4 Sene önce Tareq ilk Istanbul'a geldiğinde Align HV servolu ilk 700 kitleri çıkarmaya başlamıştı. Türker kardeşimde o zamanlar 700 kit toplamaya niyetli. Hal böyle olunca hazır Tareq yakalamışız hemen HV Servo ile ilgili fikrini sorduk. Adam ne dese beğenirsiniz : "Boşuna para vermeyin zira siz aradaki farkı algılayamazsınız" :laugh: :D

Ayarlar sonrası model 1 kat daha atik ve canavar olmuş, sticklerine sağlık Arda :bravo: :halay:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Aman Arda abi , Ankaraya geldiğimde de bahsetmiştim. HV servoya cidden gerek yok , farkı sen de görmüşsün. Çoğu olay ünite de bitiyor.
Sen niye HV servo kullanıyosun dersen , ben de bu kadar para verdiğime pişmanım zaten. Hatta Mehmet abi alırken de söylemişti :laugh: :laugh: :laugh:
Evet hatırlıyorum Doğukan :) :) Bu arada bunu ben söylemedim zamanında Tareq söyledi :D

Mehmet abi ama arada çok fark var cidden çok var :)
Kendi adıma konuşayım ama benim boyumu aşan bir şey benim pilotajım o hızlara yetişecek seviye de değil ne yazık ki..
Bana en güzel avantajı şu oldu , Aileron Tictoclar dan o kadar zevk alıyorum ki bunun yüzünden uçuş sürem 3 dakikaya falan düştü düşecek. Aralıksız 1 dakika falan aileron Tictoc yaptığım oluyor haliyle ESC , motor , pil yoruluyor pili çok tüketiyor :D

Servoları ilk taktığım akşam , video telefonumda duruyormuş. 7,4V ' da durum bu şekilde , daha 8,4'e çıkıyor :laugh: