[Video]:23.09.2015 // Arda Erkan - Goblin 700 // 3D Music Flight & Fiction

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan burak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elinize stiklerinize emeğinize sağlık [emoji106] [emoji122] [emoji122] [emoji122]

Çok teşekkürler abilerim, kardeşlerim. :saygilar:

Sizlere heliyle ve uçuşla ilgili bir kaç detay aktarayım;

Emre abinin tavsiyesiyle Thk'dan Gaui x7'nin servo kollarını aldık, kesip biçip taktık. İçimize sindi, gayet sağlam ve sorunsuz oldu. :thumbup:

Uçuş yaptığımız gün son uçuşta bir şeyler oldu :o, buyrun videosu:

Tahminleri alalım. :halay:

Cepten izledim ama bi sey anlayamadim burak :rolleyes:
Bir sesten suphelenmissiniz ama en dogru karar yine sizden cikar modele en yakin sizsiniz. :saygilar:

Burak Öğüt' Alıntı:
...Tahminleri alalım. :halay:
Sesteki acayipliği ben de pek anlayamadım ama sanki boğuk bir rezonans sesi duyuluyor gibi geldi.

Sırf Burak servolardan bahsettiği için acaba servo kolları end pointler'de canopy'e temas edip tek taraftan canopy'i boşa çıkartmış olabilir mi diye bir şansımı deneyeyim. :laugh:

Kayış sesi gibi geldi bana , acaba kayış tansiyonu falan mı düştü , ya da heliyi Arda çok savurduğu için kuyruk boom cover falan mı gevşemiş , sallamak serbest değil mi , bende şansımı böyle denemiş olayım... :D :saygilar:

Valla ne yalan soyleyeyim, Ben videodan ses farkini pek anlayamadim ??

Ses 0.55 ve 1.00 aralarında değişmeye başlıyor, ve sonrasında iyice artıyor zaten.

Evet, sizleri daha fazla meraklandırmayayım. :laugh:

Daha yeni greslenmiş olmasına rağmen dişli uçuş sırasında Arda'nın işkencelerine dayanamayarak sıyırmış arkadaşlar. :laugh:

Buyrun buda son hali;

EqG97n.jpg

-Bu arada yeni dişli olarak Lynx Ultra Main Gearını düşünüyoruz, bunun orjinal dişliye göre gerçekten avantajı var mı? Yoksa değmez mi?

LX0752A.jpg

Uçuş için Arda nın ellerine sağlık. Maşallah her anını değerlendiriyorsunuz. Uçuş gine mükemmel. Işallah Adana dada görürüz.

Video için Burak cidden teşekkürler. Herkeze senin gibi bir arkadaş lazım.

Kayış gerginliğini ayarladığın tansiyonun rulmanını gibi
Benzer ses benim 700 de olmuştu

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Uçuş için Arda nın ellerine sağlık. Maşallah her anını değerlendiriyorsunuz. Uçuş gine mükemmel. Işallah Adana dada görürüz.

Video için Burak cidden teşekkürler. Herkeze senin gibi bir arkadaş lazım.

Tabiki buda güzel ama. Goblin nin kendi upgrade dişli takımı var metal. Pinyon ile dişli takim olarak değişiyor. Bence o daha dayanıklı.

Bide dişli sıyırma sebebi şuda olabilir. Eğer dişliyi hiç Arda değiştirmemiz ise, büyük ihtimal kendi orjinal dişlisi. Yani kitten çıkan kendi dişlisi. Eğerböyle ise malzeme yorgunluğu dur sebebi. :) :) :) :) :)

Lynx in uprade dişlisi kendi stok dişlisine göre çok fazla dayanıklı
Goblin 570 le uçuşumda stok dişlisi havada 3 parçaya bölündü Goblin firmasının bu dandik plastiği neden tercih ettiğini anlamış değilim.
Yeri gelmişken şunuda söyliyeyim dişliye kullanmış olduğumuz gres yağınında fazla Boca edilmeden çok az miktarda yedirerek veya extreem gear lube ana Dişli yağını kullanmanızı öneririm.

Ben de 570 alir almaz Lynx bu dislisini takmistim. Kullanan herkes Cok memnun ama 700 sinifi icin Erhan soyledigi metal disli de guzel bir alternatif olabilir :)

Bu arada buyuk gecmis olsun. Allahtan disli siyirmis da bir sikinti olmadan inmissiniz ;)

Geçmiş olsun Arda, uçuşa başladığında heliye baya bir zulmetmişsin ama 1 dakika sonra kendini bırakmış garibim :laugh:

Şaka bir yana güzel bir uçuş videosu daha olacakmış ki heli dayanamamış,pilotaj çok iyi tebrik ederim :thumbup:

Öncelikle beğeni ve taziyeleriniz için çok teşekkür ederim. :) Her hafta ufak bir aksiyon yaşayıp, ucuz atlatıyoruz valla :) Sahaya alışmışken daha güzel uçuşlar çıkacaktı ama kısmet olmadı sağlık olsun. :)

Erhan'ın dediği gibi bende malzeme yorgunluğu diye düşünüyorum. Manuelde yanlış hatıralmıyorsam belli bir uçuş sonra değişmesi gerektiğini belirtiyor zaten. :)

Büyük ihtimalle haftaya uçuşlara devam etmek için pilot tr den orjinalini alacağım.İzin gününde uçuş yapmadan geçirmek istemiyorum.

Arda Erkan' Alıntı:
Öncelikle beğeni ve tazibakışlarla için çok teşekkür ederim. :) Her hafta ufak bir aksiyon yaşayıp, ucuz atlatıyoruz valla Sahaya alışmışken daha güzel uçuşlar çıkacaktı ama kısmet olmadı sağlık olsun. :)

Erhan'ın dediği gibi bende malzeme yorgunluğu diye düşünüyorum. Manuelde yanlış hatıralmıyorsam belli bir uçuş sonra değişmesi gerektiğini belirtiyor zaten. :)

Büyük ihtimalle haftaya uçuşlara devam etmek için pilot tr den orjinalini alacağım.İzin gününde uçuş yapmadan geçirmek istemiyorum.

Aynen Arda. Ben daha orjinal kendi dişlisi nin bi sıkın tı çıkardığına kendim tanık olmadım. düzenli bakımlarla çok rahat 100-300 arası uçuş sağlar(mmanuelde 100 der.) fast lad da metal upgrade takım halinde. indirimden kargo ile 62$ geliyor. Kargo da cuma ya elinde olur. Bi fiyat olarak karşılaştır. Bence.

http://www.fast-lad.co.uk/store/product_info.php?cPath=22_145_686_916&products_id=28953