SHT - İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

SHT-İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

Benim hiç birşeyden haberim yok ne kanunu okudum ne bir söyleyen oldu hiç haberim yok kayıtti seri numarası felan en azından biri sorarsa öyle derim. Sonucuna katlanırim. bunların hepsi bence buradaki büyük model satıcıların çıkarları doğrultusunda gerçekleşen şeyler bu uygulamaları büyük saticilar yapabilecem ve öyle yurt dışından kafana göre getiremeyeceksin buradan yetkili firmadan 2 hatta içine eğitim felan var abi 3 katı fiyata alabilecegin şeyler olacak ben işin içinde dengesiz insanlar kadar çıkar ve para da olduğuna inanıyorum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Yau şu ülkede legal ve "makbul" vatandaş olmak için sosyal hayatın olmayacak, hobin falan olmayacak, boş zamanlarında kahvede sigara içmeden okey oynayıp bayat çay içeceksin. Başka türlü olmuyor. Okey beni bayıyor, king'e dördüncü var mı? ;D

Bi ara toplanıp ayran içelim, enine boyuna masaya yatıralım şu işleri :D

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
şimdi sıçtık para cezası için dağ tepe dolaşırlar

Ben bu tür haberlere pek itibar etmiyorum. Şimdi her kafadan bir ses çıkacak. Haber diyor ki :

SHGM'den izin almayı gerektiren operasyonlarda, izin alınmadan İHA uçuşu yapılması ve verilen yetkiler ile belirlenen hava sahaları dışında operasyon gerçekleştirilmesi hallerinde ilgili şahıs ve işletmeye 2920 sayılı Kanunun 5 inci kısmında yer alan ceza hükümleri uygulanacaktır"

Yayınlanan Talimatta ceza maddesi göremedim. Sadece kayıtsız aletler ile uçuş yapılamaz ifadesi var...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bi ara toplanıp ayran içelim, enine boyuna masaya yatıralım şu işleri :D

Abi ben Eskişehir buluşmasına razıyım. :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hepimiz durduk yerde "illegal" olduk :laugh:

Çete lideri M.K. , çete üyeleri T.A. , Ö.Ç. , M.O. , D.O. , A.E. , B.Ö. , E.K. , R.Ö. , M.Y. .... düzenlenen operasyonda suç aletleri ile kıskıvrak yakalandılar :D

Modellerin sıradan fotoğrafı da terörle mücadele logoları falan arkada olacak şekilde...
Forumdan üyelik nasıl siliniyor ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben bu tür haberlere pek itibar etmiyorum. Şimdi her kafadan bir ses çıkacak. Haber diyor ki :

SHGM'den izin almayı gerektiren operasyonlarda, izin alınmadan İHA uçuşu yapılması ve verilen yetkiler ile belirlenen hava sahaları dışında operasyon gerçekleştirilmesi hallerinde ilgili şahıs ve işletmeye 2920 sayılı Kanunun 5 inci kısmında yer alan ceza hükümleri uygulanacaktır"

Yayınlanan Talimatta ceza maddesi göremedim. Sadece kayıtsız aletler ile uçuş yapılamaz ifadesi var...
Bu kısım doğruymuş :-\ Fiyatı teyid edemedim henüz..

http://iha.shgm.gov.tr/tr/4-sorumluluk-ve-sigorta/

Cezai müeyyideler
Genel Müdürlükten izin almayı gerektiren operasyonlar için izin alınmadan İHA uçuşu yapılması ve verilen yetkiler ile belirlenen hava sahaları dışında operasyon yapılması hallerinde ilgili şahıs ve işletmelere 2920 sayılı Kanunun 5 inci kısmında yer alan ceza hükümleri uygulanır.

Emre Kaman' Alıntı:
Yau şu ülkede legal ve "makbul" vatandaş olmak için sosyal hayatın olmayacak, hobin falan olmayacak, boş zamanlarında kahvede sigara içmeden okey oynayıp bayat çay içeceksin. Başka türlü olmuyor. Okey beni bayıyor, king'e dördüncü var mı? ;D
On küsür senedir oynamadım, kağıt saymayı bile unutmuşumdur ama genede ben varım :D..

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu kısım doğruymuş :-\ Fiyatı teyid edemedim henüz..

http://iha.shgm.gov.tr/tr/4-sorumluluk-ve-sigorta/

Cezai müeyyideler
Genel Müdürlükten izin almayı gerektiren operasyonlar için izin alınmadan İHA uçuşu yapılması ve verilen yetkiler ile belirlenen hava sahaları dışında operasyon yapılması hallerinde ilgili şahıs ve işletmelere 2920 sayılı Kanunun 5 inci kısmında yer alan ceza hükümleri uygulanır.

Abi ne yapıyoruz şimdi. Kayıt ettirmek zorundamıyız. [emoji52]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaçak kat veya gecekondu gibi kaçak uçuş yapacağız. Sağa sola erkete koyup bölgeyi karantinaya alacağız. Başka yolu yok ben kendim yaptığım özenle tasarladığım uçağıma nasıl seri numara falan flian alırım koçtaş tan alımna foamboard ın numarasını yazayım.

Birde sistem kendi içinde çelişiyor. Shgm nin ana sayfasının sağında iha yarışması var bu yarışmaya katılacak modellerin durumu ney. Bu ihalar nasıl kayıt edilecek bu iha ları yapan insanlar bunun test uçuşunu nerede yapıcak. Hadi Adam yaptı test uçuşunda olduya rakip arkadaş onu şikayet etti. Şimdi tasarımcı kişiye 17000 tl ceza mı kesilecek. Yap yarışmayı kazananı belirle sonra hepsine bas cezayı. Oh misss.

Ben kayıt yaptırdım. Sonuca göre buradan bilgi veririm. 1 Mayıs'a kadar kayıt yaptırmayan İHA'lar uçuş yapamaz gibi bir ibare var. Bundan dolayı değil ama merak ettim kaydoldum bakalım nolacak :halay:

Bu arada bu sabah Phantom ile uçuşa çıkmıştım söylemeyi unuttum , ben uçarken 2 ekip arabası geçti öyle boş boş bakıp gittiler. Nerede yasak? :laugh:

Uçuş yaparken bir ekipte bana denk gelmişti. Napıyonuz falan dediler quad üzerindeki uzatma boomlarını silah sanmıştı adamlar. Bunlar ne falan diye sormuşlardı sonra gittiler tabi :laugh: