[Urun]: Ev içerisinde Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözünden)

[Urun]: Ev içerisin de Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözün den)

Videoda q32'de esc var diyor ama?
Aslinda kendi arabamı yapasim var.. Elimde micro brushless ve esc var.pil alıcı var.
Aktarma sistemi kafamı kurcalıyor. Paket lastiği ile aktarma yapabilecek iki kasnak yapma planim var ama dur bakalım.. ;D

c@n' Alıntı:
Videoda q32'de esc var diyor ama?
Aslinda kendi arabamı yapasim var.. Elimde micro brushless ve esc var.pil alıcı var.
Aktarma sistemi kafamı kurcalıyor. Paket lastiği ile aktarma yapabilecek iki kasnak yapma planim var ama dur bakalım.. ;D

Q32 de esc var ama hissedilecek kadar belli olmuyor... 1 saat önce Q32 aldım inceledim bu da anlık dönüyor oda. fazla masrafa gerek yok gibi. ben de şimdi diğer mikroyu satışa çıkarıcam...

Çok eğlenceli görünüyor ama izlerken benim ilk aklıma gelen şu oldu, bazen bir rulman yada özel bir vida yere düştüğünde kendimi aynen böyle masaların altında elimde fenerle gezerken buluyorum :D Hatta atölye dağınıksa bir vidayı yarım saat aradığım oluyor. Rekor bir rulmanda, gidip çöpün içine girmeyi başarmış, bir buçuk saat falan aradım döne döne.. Neyse, koltuk-dolap altından bişeyler bulmaya bire bir ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Çok eğlenceli görünüyor ama izlerken benim ilk aklıma gelen şu oldu, bazen bir rulman yada özel bir vida yere düştüğünde kendimi aynen böyle masaların altında elimde fenerle gezerken buluyorum :D Hatta atölye dağınıksa bir vidayı yarım saat aradığım oluyor. Rekor bir rulmanda, gidip çöpün içine girmeyi başarmış, bir buçuk saat falan aradım döne döne.. Neyse, koltuk-dolap altından bişeyler bulmaya bire bir ;D
Ben neodyum mıknatıslarla buluyorum metal parçaları. Ama bazılarını iyi çekmiyor

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Q32 de esc var ama hissedilecek kadar belli olmuyor... 1 saat önce Q32 aldım inceledim bu da anlık dönüyor oda. fazla masrafa gerek yok gibi. ben de şimdi diğer mikroyu satışa çıkarıcam...

Musa şu Q32 hakkında biraz detay verebilir misin? Mesela pili nasıl, yedek bir pil kullanılabilir mi, yoksa sür-şarj et sonra yine sür gibi mi? Bir pil ile kaç dk "oynayabiliriz", motor fırçasız mı? :D

Çok hoşuma gitti, tam kışın evde eğlenmelik. :)

Emre Kaman' Alıntı:
Musa şu Q32 hakkında biraz detay verebilir misin? Mesela pili nasıl, yedek bir pil kullanılabilir mi, yoksa sür-şarj et sonra yine sür gibi mi? Bir pil ile kaç dk "oynayabiliriz", motor fırçasız mı? :D

Emre sen bunu bir incele. Netice araba konusunda da belli bir tecruben var ;) Eger hosuna gidip, alirsan ben de bir tane alabilirim :D

HPI Racing Baja Q32 Buggy

http://www.hpiracing.com/en/kit/114060

Emre Kaman' Alıntı:

Emre bende az önce o işi çözdüm şarj etmeyi beklemiyorum... Aracı komple söküp dışarıya doğru kablo çektim daha önce yabancı bir arkadaş yapmış zaten videoyu paylaşıyorum...

[Urun]: Ev içerisin de Mikro Car FPV

c@n' Alıntı:

Bu videodaki inceleme çok güzelmiş, adamcağız hem bu kadarcık bir modelden bahsederken, bir yandan da modelci olmayan birine modelciliği çok güzel özetlemiş.

Neyse, pil değişmiyormuş, öğrendik, ama şarjı kısa sürüyor diyor sitesinde. Motor hakkında bir bilgi yok, büyük ihtimal fırçalı, fırçasız olsa kocaman kocaman yazarlardı brushleeeesssss diye :D Bana alınır gibi geldi Mehmet abi ;D

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Emre bende az önce o işi çözdüm şarj etmeyi beklemiyorum... Aracı komple söküp dışarıya doğru kablo çektim daha önce yabancı bir arkadaş yapmış zaten videoyu paylaşıyorum...

Bu çok iyi olmuş bak :D

Bu da benim cihaz...

2efibzn.jpg

5l6kxf.jpg

2mr2h.jpg

Peki ağırlık merkezi sorun oluyor mu? Devrilme durumu falan oluyor mu? Baya yükselmiş oluyor ya, malum alet zaten tüy siklet :D

Emre Kaman' Alıntı:
Peki ağırlık merkezi sorun oluyor mu? Devrilme durumu falan oluyor mu? Baya yükselmiş oluyor ya, malum alet zaten tüy siklet :D

Hiç sorun yok emre gayet başarılı aksine sanki daha oturaklı olmuş gibi. gerçi ben sürekli FPV yaptığım için o farkı pek anlıyamıyorum :D Ama daha hiç devrilmedim yaklaşık 2 3 saatdir ev içerisinde FPV yapıyorum... ve 1 pil yaklaşık 15 ile 18 dk arasında kullanıyorum artık bitsin diye motoru boş çeviriyorum düşün :D

Bu ara ben de "çocuklara" ;D bir araba bakıyotdum. HK vr banggood a baktım. Ama bu hoşuma gitti. Nereden alabiliriz acaba en uyguna

Serdar anteni sanırım çubuk anten içerisinden söküp lehimledin. anten normal kablo olmadığı sürece yani coax. olduğu için anten boyutu önemli değil, kısaltabilirsin. Bana çok uzun geldi, koltuk altına rahat girmez :laugh: