Pilot Rc 73" Extra 330SC

Olm tam dalga geçecektim ama bu seferki güzel olmuş. Yazdım bi kenara! :D :D :D Son derece akıllıca. Gerçek bir modelci kafası.

Vay be, @Sumer Yamaner abiye begendirebildiysek ne ala :lol::halay:Caylar benden

Bu arada, yurtdisinda Stihl'in opak beyaz bir bidonunu kullaniyordum. Bu sayede icerde kalan yakiti gorme sansim oluyordu, ancak Turkiye'de bulamayinca kirmizi bidonlardan aldim mecburen. Nitro bidonunu da sevmiyorum, surekli saga sola devriliyor, ozellikle aracta tasima sirasinda. Dolayisiyla yassi ve opak beyaz bir bidon gozune carpan olursa degisiklik yapabilirim. Su an icin isimi fazlasiyla gorur.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Vay be, @Sumer Yamaner abiye begendirebildiysek ne ala :lol::halay:Caylar benden

Bu arada, yurtdisinda Stihl'in opak beyaz bir bidonunu kullaniyordum. Bu sayede icerde kalan yakiti gorme sansim oluyordu, ancak Turkiye'de bulamayinca kirmizi bidonlardan aldim mecburen. Nitro bidonunu da sevmiyorum, surekli saga sola devriliyor, ozellikle aracta tasima sirasinda. Dolayisiyla yassi ve opak beyaz bir bidon gozune carpan olursa degisiklik yapabilirim. Su an icin isimi fazlasiyla gorur.
Onun yerine sana ultrasonik seviye göstergesi yapayım.

Kalibrasyonsuz ürün yapmadım hiç!
Siparis icin siraya giriyorum hemen :halay:

Abi, dun switchi besleme isini konustuktan sonra benim eski Yak 55 de ne kullaniyordum diye dusunurken resimlere bakindim, buldum. Su aletti kullandigim:

http://www.tech-aero.net/ultra-ibec

Herhangi bir aliciya baglayinca voltaj da secmiyor, direk kill switch olarak calisiyor, atesleme bataryasina da ihtiyac kalmiyor. Sendeki kill switch boyle bir seye evrilebilir mi ? Sumersonics icin yeni taleplerin icerisine alabilecegin birsey mi ?

2HSc5.jpg
2HXRv.jpg

2HZnm.jpg

Son düzenleme:
Uyduruk şeyleri güzelce ambalajlayıp iyi de bir fiyat etiketi yapıştırınca modelcileri, en azından bazılarını, avlamak kolay oluyor. Bak eğer bundan istiyorsan iki ucu da erkek olan bir servo kablosu al. Alıcıdaki boş bir kanal ile benim kill switch'in pil girişi arasına tak. Ateşlemen zaten high voltage... AYnen bunun gibi kullanmış olursun.

• Sevdim
Tepkiler: 3dholicpilot
Uyduruk şeyleri güzelce ambalajlayıp iyi de bir fiyat etiketi yapıştırınca modelcileri, en azından bazılarını, avlamak kolay oluyor. Bak eğer bundan istiyorsan iki ucu da erkek olan bir servo kablosu al. Alıcıdaki boş bir kanal ile benim kill switch'in pil girişi arasına tak. Ateşlemen zaten high voltage... AYnen bunun gibi kullanmış olursun.

Abi soylediklerinde haklisin, cozumune de itiraz yok... Ama yetmez :) Yeni bir Sumersonics projesi icin #direnmeklazim:) diyorum

Benim su anki sistem icin konusmuyorum. Gayet mantikli zaten soyledigin cozum, aynen devam...

Diyelim ki HV servolar ve standart voltajda ateslemesi olan bir model icin ateslemeyi alicidan besleyeyim dedik napcaz ? (bec+kill switch switch ya da su yukardaki uyduruk devre disinda). Mahrum mu kalalim yani Sumersonics urunlerinden ? :halay:

Servo da uretirsen benim ucak komple Sumersonics oluyor abi zaten, bir adim kaldi :lol:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Diyelim ki HV servolar ve standart voltajda ateslemesi olan bir model icin ateslemeyi alicidan besleyeyim dedik napcaz ? (bec+kill switch switch ya da su yukardaki uyduruk devre disinda). Mahrum mu kalalim yani Sumersonics urunlerinden ? :halay:
Yazdım ya nasıl yapılacağını. Bunun için proje olmaz ki.

Yazdım ya nasıl yapılacağını. Bunun için proje olmaz ki.

Abi gel anlasalim. Senin yazdigin 8.4V servo-8.4V atesleme veya 6V Servo- 8.4V atesleme kombinleri icin oluyor... Hic itirazim yok...

Bense, 8.4V servo ile 6V atesleme kombini icin istiyorum, yani 2s'i direk girdim aliciya ve 8.4 le calismayan eski tip ateslememi de alicidan beslemem gerekiyor (Niye istiyorsam o da belli degil. Sokaga cikma yasagina guvenip rahat rahat yaziyorum, simdi aklima geldi, adam doktor, gosterir belgeyi gecer, ev de yakin zaten. Dayagi yeme potansiyelim var surda. Ama olsundu #direnmeklazimdi :) ). O zaman da lazim degil mi proje ?

• Haha
Abi gel anlasalim. Senin yazdigin 8.4V servo-8.4V atesleme veya 6V Servo- 8.4V atesleme kombinleri icin oluyor... Hic itirazim yok...

Bense, 8.4V servo ile 6V atesleme kombini icin istiyorum, yani 2s'i direk girdim aliciya ve 8.4 le calismayan eski tip ateslememi de alicidan beslemem gerekiyor (Niye istiyorsam o da belli degil. Sokaga cikma yasagina guvenip rahat rahat yaziyorum, simdi aklima geldi, adam doktor, gosterir belgeyi gecer, ev de yakin zaten. Dayagi yeme potansiyelim var surda. Ama olsundu #direnmeklazimdi :) ). O zaman da lazim degil mi proje ?
Hayır! O kadar derdin varsa takarsın kill switch ile ateşleme arasına 5 dolarlık bir UBEC iş biter. Bunun için proje mi olur.

• Beğen
Abi, o zaman ya tumlesik SSBEC'li kill switch projesi, ya da SSBEC projesi... Adini sen koy (Not: Takiliyorum yalnizca :))
SumeronicsRC'nin alt başlığı "Custom Built RC Electronics" olup ArGe masrafları karşılandığı sürece her türlü projeye girişebilir. :P

• Beğen
Tepkiler: Anıl Tosunlar