Pilot Rc 73" Extra 330SC

Karaköy'deki Stihl mağazasında (Sadal) keçe filtre vardı (bu walbro benzeri). Hala var mıdır bilemiyorum, bir arayıp sormak lazım, aslında en iyisi whatsapp'tan foto gönderip sormak.

Kullandın mı peki ürünü ? Tavsiye ettiğin birşey mi yoksa gözüne çarptı da mı tavsiye ediyorsun ? N11 de oldukça fazla var ama guvenmedim açıkçası

Kullandın mı peki ürünü ? Tavsiye ettiğin birşey mi yoksa gözüne çarptı da mı tavsiye ediyorsun ? N11 de oldukça fazla var ama guvenmedim açıkçası
Abi kullanmadım ama gördüm, meraktan araştırıyordum, filtrelerim zaten vardı.
Bu klasik walbro keçe filtreleri bilirsin. İki boydur onlar, büyük ve küçük, aynısıydı adamın bana tezgahta gösterdiği, döküm kasasının yanında walbro kabartması da var mıydı, inan hatırlamıyorum, çok sene geçti üzerinden.
Keçe filtrede benim kalite beklentim sadece içinde metal çapağı vs parça olmaması olurdu. Doğrudan karbüratöre gidip sorun yaratacak bir pislik yoksa, hepsi aynı şey neticede. Benim walbro'ları aldığım zaman Çin malı alternatifleri yoktu, olsaydı onlardan alırdım, denerdim.

Bak şimdi aratınca şuraları buldum. Arayıp konuşmaya değer gibi.
http://www.servisparcalari.com/15-benzin-filtreleri
http://mapas.com.tr/urun/22122/3807

Abi kullanmadım ama gördüm, meraktan araştırıyordum, filtrelerim zaten vardı.
Bu klasik walbro keçe filtreleri bilirsin. İki boydur onlar, büyük ve küçük, aynısıydı adamın bana tezgahta gösterdiği, döküm kasasının yanında walbro kabartması da var mıydı, inan hatırlamıyorum, çok sene geçti üzerinden.
Keçe filtrede benim kalite beklentim sadece içinde metal çapağı vs parça olmaması olurdu. Doğrudan karbüratöre gidip sorun yaratacak bir pislik yoksa, hepsi aynı şey neticede. Benim walbro'ları aldığım zaman Çin malı alternatifleri yoktu, olsaydı onlardan alırdım, denerdim.

Bak şimdi aratınca şuraları buldum. Arayıp konuşmaya değer gibi.
http://www.servisparcalari.com/15-benzin-filtreleri
http://mapas.com.tr/urun/22122/3807

Sarven, model malzemelerine ulasmak zorlasti malum, deneme yapacak kadar esnekligim yok inan. Telafi etmek nerdeyse mumkun degil sorun yasayinca. Bu haliyle rodaji ve maideni yaparim. Bir aksirma tiksirma olmazsa bir defa da depo dibine kadar giderim susana kadar. Inince de gozlerim ne kadar yakit kalmis diye. Ona gore timeri guvenli sekilde ayarlarim. Eger kaliteli bir kece filtre gecerse elime o zaman sok tak yalnizca birkac dakikadan fazla zamanimi almaz....

Ben derim ki forum yönetimi bu ikiliye ayrı bir başlık açsın. Bunlar orada incik boncuk yazışsınlar. Biri zaten senelerdir motor görmemiş. Diğeri de Hezarfen'e köpük profil model getirmiş.
Bizler günlük yaşamın sıkıntıları ile karşılaştıkça bu ikilinin konusuna girip okuyalım. Sonra halimize şükredelim. Bi tür rehabilitasyon olsun bizler için. Haa dur aklıma geldi. En büyük deliyi de katalım aralarına. İkibuçuk ay boyunca cowling için kullanacakları tespit vidasının alaşım detayını tartışsınlar.
Valla çok iyi fikir!
:lollol::lollol::lollol::lollol::lollol::lollol::lollol::lollol::lollol:

Ben derim ki forum yönetimi bu ikiliye ayrı bir başlık açsın. Bunlar orada incik boncuk yazışsınlar. Biri zaten senelerdir motor görmemiş. Diğeri de Hezarfen'e köpük profil model getirmiş.
Bizler günlük yaşamın sıkıntıları ile karşılaştıkça bu ikilinin konusuna girip okuyalım. Sonra halimize şükredelim. Bi tür rehabilitasyon olsun bizler için. Haa dur aklıma geldi. En büyük deliyi de katalım aralarına. İkibuçuk ay boyunca cowling için kullanacakları tespit vidasının alaşım detayını tartışsınlar.
Valla çok iyi fikir!

Abi sen o kopuk model icin yapilan yazismalari gorsen demek :lol::lol::lol::lol::lol:

Valla çok iyi fikir!
Benzin fiyatlarını bu hale getirenler utansın diyorum :) Yıldım.

Evet, bugün belimin bir miktar müsade etmesi ile modeli tamamladım. Aileron soketleri için ilk mesajlarda baya bir kafa yormustum ancak standart soketle devam etme kararı aldım. Lakin, yine içimdeki lüzumsuz işler seven çocuk durmadı. Konuyu basitçe ozetleyeyim:

Servo soketinin uzerine takılan Pilot rc nin verdiği gri klipsler guven verici değildi. Ayrıca takıp çıkarırken sürekli kablo dibini zorlamak gerekiyordu. Takıldıktan sonra da titreşim varken kablo sürekli soket dibinden oynayıp duracaktı.

Çözüm olarak iki soketi ortadan bir ince çıta ile birleştirmeyi buldum. Muhtemelen 1 gramlık bir ek ağırlık oldu. Bu sayede erkek taraf çıta uzerine sabit, kanattan gelen dişiler sabit soketlere takilacak ve aynı çıta üzerinde bir cırt cırt ya da plastik kelepçe ile tum soket sabitlenecek şekilde imalatı tamamladım.

Fotolar:

2rDAY.jpg

2rC8F.jpg

2rnPe.jpg

2rZnV.jpg

2rSk9.jpg

Bir de Sümer abinin switch ledini direk olarak gövde dış duvarına yapistirdim ve daha önce iki tane jumbo switch konan bölümü ütü olmadığı için havyayı kontrollu ısıtarak kapladım (sağolsun üretici yama için küçük parça orijinal kaplamalarından koymuş)

Buyrunuz:

2rhQh.jpg

Ledin etrafına yuvarlak bir çerçeve yapıştıracağım. Bu hali kozmetik olarak içime sinmedi. Yaratıcı fikri olan yazabilir :)

Durumlar böyle. İlk firsatta rodaj ve maiden...

Aklıma gelmişken yakıt hortumları için ekmek poşetlerinin üzerinde gelen plastik içi metal tel olan kelepçelerden vardı evde, onların dışını söküp içteki teli boğdurma kelepçe olarak kullandım. Daha önceden de kullandığım bir yontemdi. Teli hortum etrafına doladıktan sonra inşaat demiri sıkar gibi en dıştan tutup kendinize doğru çekerek cevirirseniz kopmadan direk yakıt hortumunu bogdurabiliyorsunuz. Hattın içerisine olası bir hava girişini ve hortumun düşmesini engelliyor...

2rsTc.jpg

Aklıma gelmişken yakıt hortumları için ekmek poşetlerinin üzerinde gelen plastik içi metal tel olan kelepçelerden vardı evde, onların dışını söküp içteki teli boğdurma kelepçe olarak kullandım. Daha önceden de kullandığım bir yontemdi. Teli hortum etrafına doladıktan sonra inşaat demiri sıkar gibi en dıştan tutup kendinize doğru çekerek cevirirseniz kopmadan direk yakıt hortumunu bogdurabiliyorsunuz. Hattın içerisine olası bir hava girişini ve hortumun düşmesini engelliyor...

2rsTc.jpg
Offf bu da tam fakir çözümü olmuş! :P

İyi de şimdi de o kablolar çıtanın hizasından geride titreşip duracaklar. Acaba alıcıya kadar çıta mı döşesen???
Kill switch ile birlikte bir LED çerçevesi vermiştim. Kayıp mı ettin onu???

Onu da düşündüm abim :)
Kablo yeterince kavisli gidiyor arkaya doğru. Bir ray üzerinde gidip gelir gibi. Sonrasında yarım daire çizip alıcıya gidiyor kablo. Alıcıya girdiği yer de sünger hat üzerinde ve son girişte makaronlu ve boyunları oynamıyor kabloların... Son derece sağlıklı sistem. Yüzlerce uçuş sonrasında dahi bir sorun cikarmayacak şekildeler (Ne ara ucacaksin o kadar dersen, ben de bilmiyorum ama başlayınca iyi uçuyorum diyeyim :) )

Çerçeveyi aradım poşetin içerisinde ama yok. Kaybetmiş olabilirim belki. Nasıl birseydi abim varmı bir resmi falan ?

Son düzenleme:
Onu da düşündüm abim :)
Kablo yeterince kavisli gidiyor arkaya doğru. Bir ray üzerinde gidip gelir gibi. Sonrasında yarım daire çizip alıcıya gidiyor kablo. Alıcıya girdiği yer de sünger hat üzerinde ve son girişte makaronlu ve boyunları oynamıyor kabloların... Son derece sağlıklı sistem. Yüzlerce uçuş sonrasında dahi bir sorun cikarmayacak şekildeler (Ne ara ucacaksin o kadar dersen, ben de bilmiyorum ama başlayınca iyi uçuyorum diyeyim :) )

Çerçeveyi aradım poşetin içerisinde ama yok. Kaybetmiş olabilirim belki. Nasıl birseydi abim varmı bir resmi falan ?

Getiririm tekrar

2w5tw.jpg