SHT - İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

Cahit Kömür' Alıntı:
Lisans kaydı yaptırıp ve araç ekledikten sonra bunun printini yanımıza alarak uçmak gerekecek herhalde, ayrıca bir belge verilmiyor sanırım

Size bir numara verecekler modellerin belli yerlerine yapistiracaksiniz iste kanat uclari govde burun kuyruk gibi yani parcalara ayrilsada bir yerde kimliginiz kalacak ki izinsiz bir yerde ucarken dusuruldugunuzde ve bir ihmaliniz yuzunden baska bir yere duserse size ulasabilsinler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Size bir numara verecekler modellerin belli yerlerine yapistiracaksiniz iste kanat uclari govde burun kuyruk gibi yani parcalara ayrilsada bir yerde kimliginiz kalacak ki izinsiz bir yerde ucarken dusuruldugunuzde ve bir ihmaliniz yuzunden baska bir yere duserse size ulasabilsinler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evet. Ayrıca kendi numaramızla bi plaka yapıp münasip bi yerimize takıcaz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Evet. Ayrıca kendi numaramızla bi plaka yapıp münasip bi yerimize takıcaz.

Acaba YENI Tisortlere PLAKA da mi ilave etsek diye dusundum birden :lollol: :lol:

Bu iş hoşuma gitmiyor ama hadi hayırlısı çabuk kopyalanir bir durum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Ben kaçak uçmaya devam ;D

Ben Kocaeli buluşmasını bekliyorum, orada hep beraber konuyu değerlendiririz.

Ben de hala içime sinmediği için ve elimde şu an için sadece Blade 130x olduğu için kaydolmadım ama bakalım az daha bekleriz :)

S.S.S sayfasindaki şu maddeye tekrar dikkat çekeyim. Sadece multikopter degil tüm insansız hava araçları icin kayit şart.

"Model hava araçları sportif ve amatör amaçlı insansız hava araçları olarak değerlendirilmektedir.Bu sebeple; 25 kg altı model hava aracınız varsa, Genel Müdürlük tarafından oluşturulan Kayıt Sistemi'ne kendinizi ve aracınızı kaydettirmelisiniz. 25 kg'dan daha ağır bir model hava aracınız var ise Genel Müdürlüğe resmi başvuru yaparak tescil ettirmelisiniz. "

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüm helilerde seri numarası var mı. Benim Raptordakini yeni dark ettim

Seri numarası bizim modeller için gerekli değil. Zaten hobby amaçlı ve amatör üretim (yanlış hatırlamıyorsam) seçilince seri no girilemiyor.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Seri numarası bizim modeller için gerekli değil. Zaten hobby amaçlı ve amatör üretim (yanlış hatırlamıyorsam) seçilince seri no girilemiyor.

Amatör üretim deyince ben kendi yaptığımız depron tarzı modelleri anlamıştım.

Synergy ve forza modellerimin plakası oldu artık :D

335hbw2.jpg

1pyqmd.jpg

arkadaşlar merhaba,
bir emniyetçi olarak bugün iha lar ile ilgili yönetmelik talimatlar ve yapılacaklar tarafımıza yansımış durumdadır. :o
iş ciddi, talimatlar gereği modelciler ( ucak helikopter ayrımı yok ) ve droncular uygun yerlerde yani talimat gereği uçuş yapılacak yerler belli ve uçuş izinleri ile ilgili
artık sorular tarafına gelebilir. :embarras:

şu talimatı model uçak veya helikopter diye ayırmamış ya ne diyim. hepsine bakış açışı aynı :(

kesinlikle yayınlanan talimat dışında uçuş yapmayınız,
talimatı okumayanlar var ise, okumalarını tavsiye ederim, daha sınıda yazamıyorum :(

mevlüt bey bence plakaları gizleyip resimlerinizi paylaşın,
bende hala üyeliği tamamlamadım, şu arkalı önlü nüfus cüzdanı resmi istemesi beni huylandırıyor ondan kayıtı tamamlamadım daha.