Radiolink AT-9 incelemesi.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan akustik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kadir SARIYILDIZ' Alıntı:
Yahu konu inceleme ama genel olarak fiyat incelenmiş :D 400 TL arayıpta bulunamayan özelliklere sahip bir kumanda. Fiyat işini çok karıştırmamak lazım. Şu foruma bir arkadaşta Radiolink AT9 Heli Setup diye bir başlık açsaydı da menüleri, ayarları falan anlatsaydı ne iyi olurdu.
Öncelikle hayırlı olsun Kadir, güzel günlerde kullanmanı dileriz.

Malum yeni bir kumanda olduğu için pek aktif kullanıcı yok. Bu yüzden sorduğun sorulara cevap verecek detayda henüz paylaşım yapılmadı. Ama bence sen zaten çözmüşsündür, artık senden bekliyoruz bu türden paylaşımları ;)

Switch olayı şöyle, artık yeni kumandalarda anahtarlara sabit bir özellik/ isim verilmiyor sadece harf veriliyor. Sen istediğin switch istediğin şekilde tanımlayıp kullanabiliyorsun. Böylece kullanıcı daha esnek oluyor. ;)

:yuppi: bende AT9 aldım pilot-tr den RadioLink ler artıyor yavaş yavaş :thumbup:

Hakan hocam Merhaba.
Hayırlı olsun.
Kadir de bu kumandanın aynısını almış.
mükemmel görünüyor heleki ekranı çok hoş.

TOLGA TOKGÖZ' Alıntı:
:yuppi: bende AT9 aldım pilot-tr den RadioLink ler artıyor yavaş yavaş :thumbup:
Kumandalar alindigina gore daha detayli inceleme ve ayar konularin paylasilmasini bekliyoruz. Sana da hayirli olsun Tolga %p

FBL helikopterler için çok bir ayar gerekmediğinden her türlü helikopteri uçurur. Arkadaş için bir tane aldım kurdum , problem yok. Daha öncede belirttiğim gibi tek soru işaretim alıcının tek antenli olması nedeneniyle menzil problemi yaşarmı.

İlker Sönmez' Alıntı:
FBL helikopterler için çok bir ayar gerekmediğinden her türlü helikopteri uçurur. Arkadaş için bir tane aldım kurdum , problem yok. Daha öncede belirttiğim gibi tek soru işaretim alıcının tek antenli olması nedeneniyle menzil problemi yaşarmı.

Bence anten sayısının pek bir önemi yok. Örneğin Hitec Optima 6 ve 7'de tek anten kullanıyor. Ben şimdiye kadar en ufak bir menzil sorunu yaşamadım.

Arkadaşlar bugün radiolink at 9 ile başarılı bir test gerçekleştirdim. Görev yoğunluğu ve alan sıkıntısı sebebi ile zorda olsa şansımı denedim. Sonuç oldukça iyi. Çekim mesafesini sıkıntı edecek bir durum sezemedim. 550yi mümkün olduğu kadar yükseğe ve uzağa göndererek denedim. Sinyal gecikmesi gibi bir durumda yoktu. Çok çok az bir gecikme var o da anlaşılır seviyede değil. Onun da mesafeyle alakası yok. Radyoda tek sıkıntım throttle stick te tırtır olmasıydı, radyoyu açarak halledilir sanırım. Helikopter setup için en azından çözdüğüm ve uyguladığm bilgileri buraya eklerim.

İlker Sönmez' Alıntı:
Fbl model ile fb modelin setup ları arasında fark yok zaten. Fb modelin Elektronik setup çok daha kolay. Mekanik ayar konusunda fb biraz daha detaylı sadece. Alıcı anteni tek ama uzun. Dikkate alınması gereken bir durum. Ayrıca radyonun sinyal çıkış gücü kullandığımız kaliteli radyolardan neredeyse 2 kat daha fazla. Alıcı ile radyo arasına bir engel girmediği sürece sorun yok. Ayarları çözdüyseniz eğer burada paylaşmanız çok iyi olur. Benim mesleğim ve internet sıkıntıları yüzünden konu hakkında yardımcı olmam zaman alacaktır. Ayrıca bana göre ayarlar biraz zordu. Her ne kadar ayarlamış olsam da halen kafamda bir kaç soru var. Örneğin throttle ve pitch menüleri. Neden 7 nokta ayar var? Ara değerlere lineer atanabiliyor mu? 5 yada 3 nokta curve atanabilir mi? Yine bu menülerde neden hem out hemde stick değerleri değiştirilebiliyor? Stick değerleri neden 100den 0 a değilde 98 e kadar düşüyor? Hem bu STK değerleri neyin nesidir? Bunlar en çok kafama takılan sorular ve kafamda ki diğer sorular arasında bunlar sadece tek soru sayılır. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa ki bence bu radyoda en çok dikkat çekecek ve düşündürecek konudur, oldukça aydınlatıcı olur.

Abilerim bu kumandayı v977 de kullanmamız mümkün mü acaba?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne yazik ki mumkun degil Huseyin :-\

:( Olsaymış güzel olacaktı. Peki turnigy 9x flsky th9x için mümkün mü Mehmet abi.

Hüseyin Alkan' Alıntı:
:( Olsaymış güzel olacaktı. Peki turnigy 9x flsky th9x için mümkün mü Mehmet abi.
Orjinal modulleri ile ne yazik mi bunlarla da mumkun degil. Tam olarak hangi haberlesme protokolunu kullaniyor bilmiyorum. AMA asagida zafer hocam hibrid bir Kumanda ile ilave modul takarak bu ise halletmisti. Istersen Asagidaki konuya mesaj olarak sorabilirsin ;)

https://www.rckolik.com/devo7edeviationtx-hepsi-bir-arada-tanimina-en-yakin-kumanda-t7189.0.html

Tamamdır abi inceliyorum o konuyu teşekkürler. :saygilar:

Arkaddaşlar ben de At9 siparişimi verdim. Ve turnigy reaktor 300w 20A şarj cihazı ile güç kaynağımda yolda. %p %p

Artık ben de trex 550 ile devam edeceğimmmm. Pek yakında :halay: :halay: