Radiolink AT-9 incelemesi.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan akustik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
Arkaddaşlar ben de At9 siparişimi verdim. Ve turnigy reaktor 300w 20A şarj cihazı ile güç kaynağımda yolda. %p %p

Artık ben de trex 550 ile devam edeceğimmmm. Pek yakında :halay: :halay:
Hayırlı olsun Hüseyin. :)

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
Arkaddaşlar ben de At9 siparişimi verdim. Ve turnigy reaktor 300w 20A şarj cihazı ile güç kaynağımda yolda. %p %p

Artık ben de trex 550 ile devam edeceğimmmm. Pek yakında :halay: :halay:

Yeni modelin ve kumandan hayırlı olsun Hüseyin......Güle güle kullan...... :saygilar:

Benim de ilk kumandam olan AT9 bugün elime geçti. İnsan eline cihazı alınca çok çabuk öğreniyor kafada ki sorular gidiyor. İlk kumanda olmasına rağmen bana çok kolay geldi. Fakat telemetry için sensör bulmak mesele alıcak arkadaşların haberi olsun.

Diger tum kumandalarda oldugu gibi araya dongle mutlaka gerekecektir. Fakat kablo olarak nasıl bir kablo gerekiyor ve kumandanın arkasındaki soket nedir bir kontrol etmek lazım. En kötü Hobbyking Wireless dongle + Alici ile sorunsuz kullanılabilir diye düşünüyorum Huseyin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

meraba arkadaslar bende pilot tr den at9 almaya karar verdım ama aklımda bi kaç soru var yanıtlarsanız cok memnun olacagım.

öncelikle bundan once drogonfly ready to fly ucagım vardı ve işi bırazcık geliştirmek istiyorum buyuzden at9 istiyorum önce ucak daha sonrada multıcopterle kullanabılme ımkanından dolayı

ama su anda asıl sıkıntım elimde lipo pil ve sarj aletinin bulunmamasıdır .acaba bu kumanda icin hangi bataryayı onerırsınız ve sarj aleti olarak ne almalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

Tahsin' Alıntı:
meraba arkadaslar bende pilot tr den at9 almaya karar verdım ama aklımda bi kaç soru var yanıtlarsanız cok memnun olacagım.

öncelikle bundan once drogonfly ready to fly ucagım vardı ve işi bırazcık geliştirmek istiyorum buyuzden at9 istiyorum önce ucak daha sonrada multıcopterle kullanabılme ımkanından dolayı

ama su anda asıl sıkıntım elimde lipo pil ve sarj aletinin bulunmamasıdır .acaba bu kumanda icin hangi bataryayı onerırsınız ve sarj aleti olarak ne almalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı kumandadan bende de var. Bence kumanda için lipo alma 8 tane kalem pil ile de kullanılıyor. Liponun deformasyonu vb. normal pile göre daha kolay dolayısıyla kumandanın içinde filan şişer bişey olur... Lipo kullanacam diye 400 liralık kumandadan olursunuz. Kullanılabiliyorken kalem pil kullanın bence sonuçta kumanda liposu uçuş performansınızı etkilemeyecek :)

murathanaksoz' Alıntı:
Aynı kumandadan bende de var. Bence kumanda için lipo alma 8 tane kalem pil ile de kullanılıyor. Liponun deformasyonu vb. normal pile göre daha kolay dolayısıyla kumandanın içinde filan şişer bişey olur... Lipo kullanacam diye 400 liralık kumandadan olursunuz. Kullanılabiliyorken kalem pil kullanın bence sonuçta kumanda liposu uçuş performansınızı etkilemeyecek :)
Murathan, AT9 üzerinde şarz girişi var mı ? Çünkü bir çok kumandanın üzerinde, pil şarz devresi (en azından bendeki Taranis, Devo7e veTurnigy9x üzerinde var... ) bulunuyor ve pillleri şarz etmek için kumandayı bir adaptöre takmak yeterli oluyor. Eğer ki AT9 üzerindede şarz devresi varsa, bence de en mantıklı yöntem, şarzlı pil alıp kumandayı adaptörle şarz etmek olur, ki şu anda bu yöntemi kullanıyorum, gayet de memnunum.

Bu arada kullandığın motto'ya ithafen...

Kendi mesajlarında imla hatası yaptığın hiç dikkatini çekti mi ?

murathanaksoz' Alıntı:
Peki kalem pille kullanmak icin ustunde ne gibi degisiklik yapmamiz gerekiyor yanlis bilmiyorsam kumabdadin batarya girisi lipo iciN tasarlanmis ?

Orjinal paket 8 kalem pille calisiyor. 7.4-18v araligindaki tum pil cesitleriyle kullanilabilir. Ama havadayken yere inecek kadar alarm limitini ayarlamaniz sart nolur nolmaz [emoji28]

hakan daşpınar' Alıntı:
Orjinal paket 8 kalem pille calisiyor. 7.4-18v araligindaki tum pil cesitleriyle kullanilabilir. Ama havadayken yere inecek kadar alarm limitini ayarlamaniz sart nolur nolmaz [emoji28]
Pil tercihinizi aşağıdaki konuda da belirtilen LSD (Low Self Discharge - Düşük Boşalan Piller) pillerden tercih edersen, şarj sorunu da büyük oranda çözmüş olursun. Kumandayı kullanmadığın zaman içerisinde pilller kendi kendine deşarj etmemiş olur ;)

https://www.rckolik.com/rc-kumandada-batarya-suresini-uzatma-lipo-pil-kullanimi-ne-kadar-uygun-t1406.0.html

Açıkçası bir kumanda için lipo tipi pil kullanmak bana çok saçma geliyor. Birincisi kumandayı kullanmadığımız zaman zırt pırt storage moda alma gerekliliği ikincisi lipo pillerin anlık yüksek akım verme özelliğinden dolayı ödediğimiz paranın hiçbir anlamı olmaması. Kumandada neyimize lazım 100 amper vs. Bunlarla birlikte kumanda için hangi pil türünün daha uygun olacağını henüz araştırmadım. Bilen varsa aydınlatmasını isteriz.

Bu arada dongle aldım hk dan ama bakalım phoenix AT9 umu görecek mi duyacak mı :)